Mená, ktoré sú synonymami úspechu. Dnes ich pozná celý svet a každým rokom k nim pribúda stále viac a viac slávnych osobností. Mnohé ženy, ktoré sa preslávili začínali od nuly. Niektoré vo svojom živote stavili na šťastie, iné zas na nekalé praktiky. Tak, alebo onak, to čo dokázali určite stojí za povšimnutie.

Coco Chanel

Dnes je považovaná za priekopníčku módy, ktorá krášli hlavne telá celebrít. V detstve však táto žena nemala na ružiach ustlané. Existuje mnoho príbehov, ktoré opisujú jej detstvo a dospievanie, avšak teraz už nezistíme, čo bolo naozaj pravdou. Každopádne je známe, že jej matka umrela, keď bola Coco ešte dieťa. Dospievanie pravdepodobne prebehlo v detskom domove. K šitiu sa dostala v mladom veku. Popri tom si privyrábala ako speváčka v kabarete. Práve tu si uvedomila, že je príťažlivá pre mužov a napokon vznikla jej prezývka Coco – v prenesenom zmysle koketa.

Do sveta módy sa dostala vďaka milencovi, ktorý jej zafinancoval obchod. Zo začiatku šila a predávala klobúky a módne doplnky. Začalo sa jej dariť, a po krátkom čase sa vrhla do šitia oblečenia. Preferovala pohodlné a elegantné kreácie, za ktoré sú jej ženy vďačné ešte aj dnes. V spolupráci so značkou Bourgeois vznikol jej parfém Chanel No. 5, ktorý je aj dnes chronicky známy. Jej apartmánom v hoteli Ritz prešlo veľa dôležitých mužov, a každý z nich pre Coco znamenal nielen známosť, ale aj nové kontakty pre rozvoj biznisu.

Mary Kay Ash

Je až neuveriteľné, že jedna žena môže stáť za obrovským kozmetickým impériom. Mary mala od svojich 6 rokov ťažký život. Jej matka večne pracovala aby uživila rodinu, a otec bol vážne chorý. Starostlivosť o neho a veľká miera práce v domácnosti teda padla na jej ramená. Od malička sa ale prejavovala ako silná osobnosť, v čom ju podporovala aj matka. Neskôr sa dostala k práci podomovej predavačky kníh, kde sa ukázal jej talent. V krátkom čase vedela takto zarobiť tisíce dolárov.

Vo firme World Gifts sa vyšplhala na priečku trénera predaja, avšak doba sa odzrkadlila na ďalších udalostiach. Ako ženu ju odsunuli, a povýšenie dostal jej asistent, ktorého v podstate učila všetko čo vedela. Z firmy odišla a neskôr sa s pomocou manžela a syna rozhodla zobrať svoj život do vlastných rúk. A tak vznikla spoločnosť Mary Kay, ktorá funguje na princípe výroby a predaja kozmetiky. Mary Kay Ash je aj dodnes považovaná za najväčšiu podnikateľku USA.

Zo Slovenska

Aby sme neboli len v zahraničí, predstavíme vám aj ženu z našich končín, ktorá síce nie je až tak svetoznáma, ale vo svete módy znamená veľa. Tereza Madarová je zakladateľkou a majiteľkou najväčšej modelingovej agentúry u nás a v širokom okolí – Le Provocateur. Začínala vo svojej malej izbičke, so živnosťou na ktorú si musela požičať od svojej mamy. Dnes šije svoje modely, líči, vyžíva sa v móde a pomáha pri presadení modeliek a manekýnov každého veku.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!