Pixmac000002036081Pevná vôľa, motivácia, presvedčenie, voľný čas. To všetko vám bude treba mať v prípade, že sa rozhodnete bojovať proti nadbytočným kilogramom a upraviť si postavu. Chudnutie nie je krátkodobá záležitosť a už vôbec nie jednoduchá. Budete musieť mnoho vecí vo svojom životnom štýle zmeniť. A čo je dôležitejšie, budete musieť zmeniť predovšetkým svoje myslenie. Už žiadne neviem, nemôžem, nedokážem. Zabudnite na výroky typu, že nemáte pevnú vôľu, pretože ju máte, treba len prekonať lenivosť a pohodlie a začať.

Zrejme najťažšie je sa prinútiť k počiatočnej akcii, po prvom impulze už aj chudnutie pôjde ľahšie. Vyjsť zo svojej zóny, v ktorej sa cítime komfortne nie je nič príjemné, no chudnutie nemusí byť vždy len boj a otrava. Nemáte s kým začať? Tak sa vyberte na skupinové cvičenia, kde drvivá väčšina prítomných je na vlastnú päsť a nebudete sa medzi nimi cítiť zvláštne. Že vás nemá kto motivovať? V prvom rade by ste mali byť tou motiváciou vy sama a ak to nestačí, tak si zoberte za príklad inštruktorku, tá bude určite plná energie a aj s dobrou postavou.

Hovoríte si, že pri pracovnej alebo školskej vyťaženosti, staraní sa o chod domácnosti a deti naozaj nemáte čas na pravidelné cvičenie? Tak aj túto výhovorku zahoďte za hlavu. Privstaňte si a choďte ráno pred všetkými povinnosťami behať. Všetko je len o zvyku a ak sa nastavíte na budíček o pol hodinu skôr, ako zvyčajne, o pár dní budete v cviku. Alebo zvoľte pre cestu do práce bicykel namiesto autobusu či automobilu.

Zabudnite však, že schudnete, ak budete cvičiť a meniť stravovacie návyky s nechuťou a nebudete o tom sama presvedčená, že to chcete. Všetko sa odohráva vo vašej hlave a musíte sa doslova preprogramovať na pozitívne myslenie a cvičiť s radosťou, jedine tak budete vidieť výsledky. Zabudnite aj na výhovorky, že ste mali ťažký deň, máte svalovicu alebo ste unavené. Pravidelné cvičenie vás postupne zbaví únavy a nebije energiou, musíte len poraziť vôľu!

Foto: pixmac.sk, SPX1MSD – pixmac

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!