Trápia vás kruhy pod očami ako dôsledok prebdených nocí, alebo výraznejšie vačky, ktoré sa snažíte neúspešne prekryť krycím krémom? Namiesto zakrývanie je však rozhodne efektívnejšie pátrať po príčinách vzniku nepríjemných opuchov pod očami.

Vačky pod očami z únavy

Najčastejším dôvodom vzniku vačkov pod očami býva nekvalitný alebo prerušovaný spánok, ktorého dôsledkom je zvýšená únava a tmavé kruhy pod očami. To trápi najmä mnohé čerstvé mamičky, takže poradiť im, aby to dospali, je neraz zbytočné. A tak im neostáva nič iné, iba maskovať a prekrývať všetky nedostatky dekoratívnou kozmetikou. Niekedy však nepomôže ani ten najkvalitnejší mejkap, a tak je čas skúsiť iné riešenie tohto nielen estetického problému.

Alergia ako príčina opuchnutých očí

Vačky pod očami však vznikajú aj z iných príčin, často ako dôsledok alergických reakcií. Predovšetkým na jar oči alergikov opúchajú, slzia a červenejú. Príznakom alergie môžu byť aj tmavé kruhy pod očami, prípadne zdurené vačky pod spodnými viečkami. Ak sa naviac k týmto kozmetickým problémov pridá aj kýchanie, slzenie očí či svrbenie nosa, je čas vyhľadať odbornú pomoc.

Stop alkoholu a fajčeniu, škodia očiam

Nesprávne návyky, to je ďalší faktor spôsobujúci vznik vačkov pod očami. Nikotín aj alkohol totiž bránia správnemu okysličovaniu kože, čo zapríčiňuje vznik kruhov, neraz až opuchov pod očami. Rovnako nám škodia aj nevhodné potraviny na čele s údeninami a vysmážanými jedlami, nakoľko nadbytok soli v nich prispieva k zadržiavaniu vody v organizme, a teda aj k tvorbe vačkov pod očami.

Všetko sa dá však zvrátiť, postačí pozmeniť návyky, na začiatok piť dostatok vody, najlepšie čistej. S vačkami pod očami to síce nie je celkom ako s rastom vlasov či nechtov, no správnym nastavením životného štýlu a odstránením zlozvykov sa dá všetko zvrátiť. Aj vačky pod očami.

Foto: pixabay.com