Podušky, poduštičky, vankúše, vankúšiky. Pod hlavu, pod nohy, pod zadok. Na gauč, na sedačku, na posteľ. Všade tam, kam potrebujete, všade tam, kde si ich viete predstaviť. Všade tam, kde si bez nich neviete predstaviť život. Páperové vankúše, dekoračné vankúše, vankúše všetkých rozmerov. Nízke, vysoké. Akékoľvek, na aké si len spomeniete. Urobiť si pohodlie, potešiť sa ich hebkosťou, vychutnať si ich mäkkosť, zahrať si vankúšovú vojnu s deťmi, vyblázniť sa s nimi s partnerom. Na toto všetko vám poslúžia.

dekoracny-vankus_ambiente-sk

Vankúš do každej domácnosti

Vankúše sú neoceniteľnými spoločníkmi. Zútulnia a spríjemnia vám domov. Vytvoria pocit tepla a pohody. Pravdepodobne neexistuje domácnosť, v ktorej by sa nevyskytoval aspoň jeden dekoračný či páperový vankúš. Je to univerzálny pomocník starajúci sa o vaše pohodlie. Chcete si ľahnúť na gauč a pokojne si vychutnať svoj obľúbený TV program? Samozrejme, jedine s mäkkou poduškou pod hlavou. Vankúšom si môžete podoprieť knižku, aby sa vám lepšie čítala. Vyložiť si naň nohy alebo si naň sadnúť, aby vás netlačilo tvrdé drevo stolíka alebo stoličky. Môžete si ním napríklad i podložiť notebook, aby jeho teplo nevyžarovalo priamo do vášho tela, ak ho máte položený na nohách.

Vankúš na cesty

Mnohí z vás už určite zažili dlhú cestu v autobuse alebo v lietadle, pri ktorej ste si tisíckrát vyčítali, že ste si nezobrali pod hlavu svoj obľúbený vankúš, aby sa počas nej postaral o vašu krčnú chrbticu. A keby len počas cesty. Prídete do hotelovej izby a naraz zistíte, že nech je akokoľvek príjemne a pohodlne zariadená, stále je len cudzia. Cudzí je stolík, kreslá, televízor, posteľ a, samozrejme, aj páperový vankúš, na ktorom sa neviete poriadne vyspať. Pocit domova je nenahraditeľný.

dekoracne-vankuse_ambiente-skDekoračný vankúš ako ozdobný prvok domácnosti

Hoci sú vankúše mimoriadne funkčným pomocníkom, netreba zabúdať ani na ich dekoračný účel. Ak ich práve nepoužívate, vhodne zvolený dekoračný vankúšik dokáže urobiť s priestorom vo vašom dome či byte hotové zázraky. A úplne stačí, že ho máte. Len tak voľne položený či pohodený. Správne veľkostne, tvarovo a dekoračne zladený napríklad so záclonami a ostatným vybavením dokáže vytvoriť taký pocit pohody, že sa u vás každá návšteva bude cítiť ako doma a nebude sa jej chcieť od vás odísť.

Vankúše sa rozšírili a prenikli do našich končín z Ázie, kde ich používala hlavne vyššia a bohatšia vrstva spoločnosti. Odtiaľ ich cesta pokračovala ďalej cez egyptských faraónov až k vám do vašich domácností. Teraz si môžete i vy užiť ten pocit luxusu, ktorý si v dávnych dobách vychutnávali možno i vaši urodzení predkovia.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!