Bambus už dávno nie je len exotickou rastlinou, o ktorej si môžete prečítať na internete alebo pozrieť prírodopisný film. Jednoduchým spôsobom sa môže dostať do vášho interiéru a zaručene vás nesklame. Bambusové drevo sa vyznačuje unikátnymi vlastnosťami, ktoré ho posúvajú o niekoľko krokov vpred v kategórii prírodných drevených materiálov. Ak potrebujete drevenú podlahu, vyznačujúcu sa vysokou kvalitou, dlhou životnosťou a trendovým dizajnom, siahnite po bambusových parketách.

Zaujímavosti o bambuse
Číňania nazývajú bambus rýchlo rastúcou trávou. Bambus nie je strom, je to bylina, ktorej patrí prvenstvo týkajúce sa rýchlosti rastu. Existujú druhy bambusov, ktoré za deň narastú takmer o meter. Bambus nespochybniteľne patrí medzi rastliny budúcnosti. Naše dreviny dospejú k priemyselnému spracovaniu za dobu 40 až 60 rokov. U bambusu je tento čas niekoľkonásobne kratší. Stačí 3 až 5 rokov a bambus je pripravený k použitiu v priemysle.

Vlastnosti bambusu
Väčšina predajcov bambusových produktov uvádza prednosti akými sú vysoká miera kvality, tvrdosti a stability. Významnou pozitívnou vlastnosťou je zaujímavý dizajn. Čo to však značí v praxi? Niektoré druhy driev majú tendenciu meniť svoj objem vplyvom poveternostných vplyvov. Bambusové drevo podľa skúšok vykazuje o 50 percent vyššiu stabilitu ako iné tvrdé drevá (je preň charakteristická neporovnateľne vyššia miera elasticity ako u iných tvrdých driev). Pozornosť si zaslúži tvrdosť tohto dreva. Podľa Brinellovej stupnice tvrdosti bambusu patrí hodnota 4,7. Druhá priečka je obsadená dubom s hodnotou 4,2 a tretie miesto patrí bukovému drevu. Okrem toho bambus zaraďujeme medzi ekologické priemyselné materiály.

Bambusové parkety vo vašom interiéri – záruka kvality, pohodlia a ľahkej údržby
Bambusové parkety sú vhodné pre miestnosti, ktoré sa tešia veľkému využitiu. Okrem toho ideálne spĺňa požiadavky podlahového kúrenia. Máte doma zvieracieho miláčika? Potom určite siahnite po bambusovej podlahe, pretože disponuje unikátnou vlastnosťou pohlcovania nepríjemných pachov. Jej využitiu v interiéri sa potešia aj alergici.

Tvrdosť dreva zaručuje, že podlahy sú odolné voči mechanickému poškodeniu. Bambusové drevo je charakterizované vysokou elasticitou, preto sa nemusíte báť, že drevo bude v interiéri pracovať. Rodičia malých detí ocenia protišmykové vlastnosti bambusových parkiet.

Náš tip
Podarilo sa vám napriek všetkým vlastnostiam podlahu poškriabať? Použite jemný brúsny papier a podlaha bude opäť ako nová.

Foto: Flickr.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!