Ak pochádzate z početnej rodiny, alebo ste v situácii, kedy už máte svoju vlastnú početnú rodinu, čím myslíme dve až tri deti, tak určite viete, prečo je dobré mať veľkú posteľ… pretože všetci sa zídeme raz v jednej posteli…

Výborným rodinným riešením môže byť manželská posteľ so širokou bočnicou,
pri ktorej máte možnosť vybrať si, či bude vpravo, vľavo, alebo pri nohách.

21:00
Konečne ste dozariaďovali detské izby a nesmierne sa tešíte na to, ako si s manželom ľahnete do postele a v spálni si užijete svoje vytúžené súkromie. Deti už trochu vyrástli, takže máte konečne na seba o niečo viac času a máte aj dostatok energie na to, aby ste sa venovali jeden druhému. Niečo málo po deviatej uložíte deti do ich detských izieb, prečítate im rozprávku a spokojne sa odoberiete do svojej postele.

22:30
Začujete tiché plačlivé volanie. „Maminka, kde si… kvetinka… zlý traktor…“ Chvíľu ležíte nehybne, zadržiavate dych. Čakáte, či vaša najmladšia ratolesť iba nehovorí zo spánku. Nehovorí. Vstanete a po špičkách idete do najbližšej detskej izby. „Zlatíčko? Čo sa stalo?“ – zašepkáte. „Maminka, mne sa sníval strašidelný sen. Taký veľký traktor útočil na malú kvetinku. Zoberieš ma do vašej spálne?“ – prosebne šveholí benjamínek rodiny. Vezmete ho do náručia a odovzdane odkráčate do svojej spálne.

23:00
Ešte stále vám ostáva v posteli dosť miesta, najmladšie dieťa sa nenaučilo využívať celú šírku postele a manžel nezaregistroval, že sa niečo deje. V tom začujete tichučké dupotanie detských nôžok a vám je jasné, že prostredné dieťa má taktiež namierené za vami. Tvárite sa, že spíte a dovolíte mu ľahnúť si medzi vás.

04:00
Hoci ste vytlačená na jednej strane postele a manžel sa chúli na druhej (zatiaľ čo vaše deti si užívajú miesta dosť), tak spíte a príchod tretieho dieťaťa nevnímate. Aj keď už je „veľké“ a na verejnosti sa nechce držať za ruku, aj ono ešte v noci zablúdi do bezpečného prístavu rodičovskej spálne. A nad ránom leží vo vašej posteli celá rodina.

06:30
Zobúdzate sa. Ste trochu dolámaná. Otvoríte oči a poobzeráte sa. Vidíte celú svoju rodinu a zaplaví vás pocit šťastia. Najmladšia má nohy vyložené na manželovi, ktorý len-len že nelevituje vedľa postele, dve staršie deti ležia tvárou k sebe. Pozorujete ich s úsmevom a vravíte si: „Musíme si kúpiť väčšiu posteľ, kým chcú deti s nami spávať.“ A možno ste sa práve rozhodli, že svojej rodine pripravíte raňajky do postele…

Pripravené v spolupráci s obchodom SEGUM.sk.