V partnerskom živote takmer vždy skôr či neskôr príde k žiadosti o ruku a následnej svadbe. S týmito udalosťami by ste sa nemali ako pár v žiadnom prípade uponáhľať a mali by ste si byť istí, že človek, s ktorým sa chystáte uzavrieť manželstvo, je ten pravý. Ak máte čo i len najmenšie pochybnosti, počkajte, nemáte sa kam ponáhľať. Je lepšie žiť spolu ako partneri dlhšie ako manželia čo najrýchlejšie a potom sa rozvádzať. Ak už ste obaja rozhodnutí a plánujete svoju svadbu, na čo by ste mali myslieť a nemôžete zabudnúť?

Koľko ľudí, toľko chutí

Jednou z najzákladnejších otázok pri plánovaní svadby je počet hostí, pretože od toho sa odvíja veľkosť sály, počet áut na odvoz, zajednanie nocľahu či počet koláčov a menu. V dnešnej dobe je ešte k tomu viacero ľudí s rôznymi druhmi stravovania. Je dobré zistiť pred objednávaním menu, či niekto nie je vegetarián alebo vegán, aby ste mu vedeli vyhovieť. Chcete predsa, aby si všetci užili vašu svadbu rovnomerne. Vám to síce zaberie o čosi viac času, no vašich hostí určite poteší, že na nich myslíte aj čo sa týka stravovania.

Dostupné miesto

Ak sa rozhodnete pre svadbu v netradičnom prostredí, ktoré nie je až tak veľmi dostupné, presvedčte sa, že zabezpečíte odvoz na miesto a prípadne aj zarezervujete nocľah. Často sú páry z rozdielnych miest, ba dokonca aj krajín. Vtedy je najvýhodnejšie urobiť svadbu niekde v strede, prípadne tam, odkiaľ je viac hostí, aby vám to uľahčilo ich presuny na svadbu a zo svadby. Nezabudnite tiež informovať o svojej udalosti hostí s dostatočným predstihom, aby boli všetci vám blízki ľudia počas vášho dňa s vami.

Radšej skôr

Začnite si plánovať detaily skôr, ako by ste mali zistiť pár týždňov či dní pred vašim veľkým dňom, že vám niečo chýba. Stres je to posledné, čo by ste počas predsvadobných príprav potrebovali. Radšej pomalšie a v kľude ako v zhone a bez radosti z príprav.

Foto: pixabay.com