Blíži sa Veľká noc, kresťanské sviatky, ktoré mnohí Slováci považujú za skvelý predĺžený víkend, počas ktorého si môžu oddýchnuť, upratať domácnosť či vyraziť na výlet. Ak patríte k rodinám, ktoré žijú aktívnym životom, rozmýšľajú, kam by sa vybrali a kde by mohli zažiť nové dobrodružstvo, potom by ste určite nemali vynechať cyklotúru na Neziderskom jazere. Práve Veľká noc je ako stvorená na tento výlet, pretože vám nezaberie viac ako dva dni, stihnete sa stretnúť aj s rodinou, splniť si povinnosti a načerpať energiu z krásnej prírody.

lake-63761_640

Neziderské jazero má rozlohu približne 300 kilometrov štvorcových a jeho prevažná časť sa nachádza na rakúskom území, neďaleko od Bratislavy. Malé územie jazera zasahuje aj do Maďarska, a teda výletom na bicykloch môžete prejsť tromi krajinami. Táto cyklotúra okolo Neziderského jazera je vhodná aj pre rodiny s deťmi, pretože si môžete vybrať hneď z niekoľkých cyklistických trás podľa náročnosti, vzdialenosti či prevýšenia.

Rýchly, ale aj dlhší výlet

Cyklotrasa vedie k jazeru už od bratislavského sídliska Petržalka. Ak sa chystáte prejsť okolo celého jazera na bicykli, vyhraďte si na to približne tri dni. Aj napriek tomu, že celý okruh má približne stodvadsať kilometrov, po ceste budete určite mnohokrát zastavovať, odbáčať z trasy, aby ste si vychutnali aj okolité malé mestečká či prírodu. Určite nevynechajte typický maják pri jazere. Oblasť, kde sa jazero nachádza, je známa ako slnečná, a väčšinu času do roku tu svieti slnko, takže si cyklistiku užijete aj z tohto aspektu.

Prespať môžete či už v kempoch, alebo v ubytovacích zariadeniach, na ktoré narazíte počas cesty. Výhodou je, že na trase si môžete nabrať pitnú vodu, a teda nemusíte niesť niekoľko litrov, aby vám vydržali počas celej cesty. Ak nemáte možnosť prejsť celou trasou, môžete zvoliť kompu cez jazero, ktorá vám dĺžku skráti o približne osemdesiat kilometrov.

Ilustračné foto: pixabay.com