Ruže patria k najobľúbenejším kvetom, sú považované za symbol lásky a romantiky. Nemenej krásna, je však aj vianočná ruža, ktorá sa najmä za posledné roky, stáva symbolom Vianoc aj na Slovensku. Pýtate sa, odkiaľ sa vzala vianočná ruža? Prečo je vianočná ruža pokladaná za symbol Vianoc? Odpovede možno nájsť v 15. storočí; poďakovať možno mladému dievčaťu menom Madelon, ktorá si počas Vianoc chcela uctiť výročie narodenia Ježiša. Keďže Madelon, bola veľmi chudobná, typické dary ako zlato, kadidlo či myrha neprichádzali v úvahu. A tak, keď zo zúfalstva vyronila mnoho sĺz, anjel jej zvestoval vznik nového kvetu. Ten vykvitol až na jar, no vďaka Madelon môžeme obdivovať krásne vianočné ruže aj v zime.

Kvitnúci kvet v zime? Je to možné?
Hoci sa stredoveká báseň z Nemecka, opiera o príbeh Madelon, súčasné fakty hovoria o tom, že krajinou pôvodu vianočnej ruže, je pravdepodobne Mexiko. Nehľadajte pravdu, radšej si nájdite tento očarujúci kvet v obchodoch; kvetinárstva navštívte ešte dnes! Vianočné ruže, ako kvitnúce rastliny, začínajú kvitnúť najčastejšie v Decembri a kvitnutie trvá 3 – 4 týždne. Tieto kvety sú jednoročné rastliny, preto ak vám tento vianočný kvet odkvitne, je to natrvalo. Dobrá a správna starostlivosť o kvety, vám však môže dopriať radosť a potešenie z Vianoc! Ako na to?

Zásady správnej starostlivosti o vianočné ruže = zásady mesačnej radosti z kvetov!
V obchodoch môžete nájsť rozličné zimné kvety; to isté platí aj o vianočných ružiach – vianočná biela ruža alebo vianočná červená ružička sú však najpopulárnejšie farby kvetov, zdobiace črepníky! Ak patríte k nerozhodným typom ľudí, pokojne si túto zimnú nádheru doprajte aj niekoľkokrát, aj preto, že cena je veľmi nízka! Navyše, možno sa vám tento vianočný, biely kvet hodí do obývacej miestnosti a červená, črepníková ruža zas do spálne! Ak si zakúpite tieto črepníkové kvety, rozhodne neoľutujete! Tento voňavý kvet môžete darovať aj ako vianočný darček! Čo vyžaduje základná starostlivosť o ruže? Miernu vlahu a umiestnenie nie na priame slnko, skôr do tieňu.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!