medSladkostí nebolo hádam nikdy dosť, a to nielen počas Vianoc, ale v priebehu celého kalendárneho roka. Veď predsa žijeme príliš krátko na to, aby sme si nedopriali za štipku hriešnych maškŕt, ktoré nás dostanú v každom veku. Jedna kalorická pochúťka za deň možno len málokomu ublížila, no rozhodne sa skôr či neskôr prejavila na našich zaguľatených postavách. Všetko treba robiť s mierou, teda aj kombinácia zdravého životného štýlu a cukrom preplnených potravín má svoje medze. Ideálnym stavom, ktorý si jedna druhej závidíme, je jesť a nepribrať, respektíve prejedať sa a disponovať dokonalými krivkami. Avšak nikdy nie je tak neskoro, aby ste hneď na druhý deň nemohli začať chudnúť, preto sa neobávajte nekompromisných diét, pretože aj v tejto oblasti už došlo k istým inováciám.

Do popredia sa dostali nielen také diéty, ktoré nám umožňujú päťkrát do dňa jesť a pritom sa držať vo forme, ale v móde sú už aj hriešne sladké diéty. Netvrdíme, že si môžete dovoliť čokoľvek, aj tu platia isté pravidlá, ktorým sa oplatí venovať pozornosť. Mliečna čokoláda či tučné sladké pečivo sa do kategórie zdravých diét pravdepodobne tak skoro nedostanú, ale zato medová diéta je silným adeptom. Je zdrojom energie, ktorá z vás nevyprchá ani počas toho najchaotickejšieho dňa, dokáže naštartovať metabolizmus a priaznivo ovplyvniť trávenie, pričom žiadnym tajomstvom nie je ani to, že vďaka medovej diéte sa vaša neskrotná chuť na sladké výrazne oslabí.

Ak vravíme o medovej diéte, treba si uvedomiť, že jedinou doporučenou sladkosťou sa na isté obdobie pre vás stane len včelí med, ktorý ani náhodou nekombinujte s rafinovaným bielym cukrom. Pritom nezabúdajte, že takéto typologické diéty, počas ktorých je v prevahe konzumácia len istého jedla či nápoja, sú aj výrazne časovo obmedzené. To znamená, že si touto diétou môžete dopomôcť rýchlo schudnúť do silvestrovskej róby alebo zaujať na fašiangovom plese, len nemožno dopustiť, aby sa med stal najenergetickejšou potravinou, ktorú denne požívate.

S rýchlou, efektívnou a sladkou diétou sa začína hneď zavčas rána, keď si buď do pohára vlažnej vody alebo po vypití očisťujúceho čaju doprajete za lyžičku medu. Aj počas obedňajšieho stolovania nezabúdajte na tento zázračný nápoj, pričom do každého jedla primiešavajte med ako náhradné sladidlo. Najväčší diétny okamih prichádza večer pred spaním. Vtedy by ste mali prestať veriť všetkým nemožným poverám o tom, že med kazí zuby a s chuťou sa zahryznúť do jednej kávovej lyžičky medu. Týmto si nielenže navodíte príjemný spánok, ale v mozgu sa aktivizuje proces, ktorým sa počas nasledujúceho dňa výrazne obmedzí chuť na sladké. Teda vďaka medu budete menej hrešiť, až napokon cukrovinky a ostatné sladké pochúťky upadnú do zabudnutia. Tento vianočný čas je pre dámy, ktoré nie sú stotožnené so svojimi krivkami, priam ideálnym obdobím na jeden diétny zákrok. Sladké a šťastné Vianoce!

Foto: Bagetka – pixmac.sk

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!