Vianoce majú veľmi dlhú a zaujímavú históriu. Pred mnohými stovkami rokov vznikla vianočná tradícia obdarovávania sa. Zvyk dávania si darčekov milujú predovšetkým naše deti. Nie je nič krajšie ako rozžiarené detské oči, ktoré upierajú túžobný pohľad pod vianočný stromček. Nikto z nás sa nevie tak úprimne tešiť z vianočných darčekov ako naše deti. Ich radosť je jednoducho nefalšovaná. Miestnosťou sa ozývajú radostné výkriky a detský smiech.

Kupovanie darčekov nie je jednoduchou záležitosťou. Darčeky by sme nemali kupovať bez dôkladného zváženia potrieb a želaní nášho dieťatka. Netrápte sa zbytočne, ponúkame vám zopár tipov, ktoré vám výber vianočných darčekov pre vaše ratolesti uľahčia. Všetky tieto hračky nájdete v ponuke obľúbeného e-shopu www.TPD.sk.

mattel-barbie-sampionkaDievčatká milujú bábiku Barbie

Krásna Barbie s dokonalou postavou je snom každej malej slečny. Barbie je na trhu už viac ako päťdesiat rokov a je stále veľmi populárna. Barbie je bábikou mnohých tvárí, preto sa snažte vybrať podobu bábiky, ktorá je vašej dcérke najbližšia. Barbie už dávno nie je len princeznou odetou v honosnej róbe. Je to bábika, ktorá je veľmi inteligentná a múdra. Chce byť vaše dievčatko detskou lekárkou? Kúpte jej bábiku Barbie v ružových nohaviciach a bielom lekárskom plášti. Darček v podobe bábiky nie je len detským rozmarom. Hra s bábikami predstavuje výchovný prostriedok, ktorý napomáha rozvoju vášho dieťaťa. Skvelé je, že k bábikám môžete postupne dieťatku dokupovať výbavu v podobe zariadenia, oblečenia a doplnkov. Nezabúdajte, že odporúčaný vek pre darček v podobe bábiky Barbie sú tri roky.

Adrenalín zbožňujú už malí chlapci, darujte im šľapacie a samohybné vozidielka

Rozpráva vám váš 1,5 ročný synček, že bude profesionálnym pretekárom? Podporte jeho sny a ambície. Venujte mu pod vianočný stromček autíčko vyrobené z plastu, ktorý je zárukou bezpečnosti. Autíčko Grand má funkčný klaksón a hodnoverne pôsobí kľúčik v zapaľovaní. Okrem toho máte možnosť ďalšieho výberu z množstva úžitkových automobilov. Chlapci ocenia vymoženosti nakladača či traktora, ktorý je k dispozícii s praktickým prívesným vozíkom.

slapaci-traktor-ranch-trac

snehuliak-olaf-ladove-kralovstvoPlyšové hračky ocenia dievčatká aj chlapci

Plyšové hračky sú nesmrteľné. Nejedno dieťa si prenesie spomienky na svojho obľúbeného „plyšáka“ do dospelosti. Plyšové hračky sú veľmi často dobrými kamarátmi našich detí. Rozprávajú sa s nimi, hladia ich drobnými rúčkami a svoje miesto majú aj v detských postieľkach. Darujte vášmu milovanému dieťatku kamaráta v podobe plyšovej hračky. Želaním detí sú často plyšové hračky v podobe obľúbených rozprávkových hrdinov. Snehuliak Olaf, alebo Nemo, prípadne Shrek, ktorý rozpráva, nie je žiadnym detským výmyslom. Dokonca pri jemnom stlačení vydáva zábavné zvuky, ktoré vylepšia prípadnú smutnú náladu dieťatka.

Pod vianočným stromčekom by mali byť hračky podporujúce rozvoj a aktivitu dieťaťa

Túžbou väčšiny detí sú hračky v pravom zmysle slova. Rodičom však nezáleží len na tom, aby hračka bola milou zábavkou pre vyplnenie voľného času dieťaťa. Často uprednostňujú hračky, ktoré hravou formou rozvíjajú predstavivosť a formujúcu sa inteligenciu dieťaťa. Krásna žltá húsenica s veselým úsmevom sa stane miláčikom vašej drobnej ratolesti. Dokonalý výzor nie je jej jedinou prednosťou. Húsenička je neskutočne inteligentná. Dokáže originálnym spôsobom naučiť malé deti rozoznávať farby. Je skvelou učiteľkou, ktorá podporuje schopnosť detí rozoznávať zvuky zvierat. Čo potom, keď deti poznajú farby aj zvieracie zvuky? Riešenie je jednoduché. Húsenica má v zálohe veselé pesničky. Nakoniec zistíte, že vo vašej domácnosti rastie budúca spevácka hviezda. Potešiť môže aj obojstranná magnetická tabuľa.

drevena-obojstranna-magneticka-tabula