Na vianočné sviatky, dni voľna, zimné športové aktivity, prázdniny a stretnutie okolo slávnostného stola s rodinou sa teší zrejme naozaj každý. S Vianocami ale prichádza jedna veľká nástraha v podobe jedla. Vianoce sú síce sviatky hojnosti, štedrosti a plných stolov, no len si spomeňte, ako ste sa cítili minulý rok po oslavách silvestrovskej noci, kedy bol čas nabehnúť na zaužívaný spôsob života a postavili ste sa na váhu. Najväčšou nástrahou vianočných sviatkov sú, samozrejme, všadeprítomné koláče a všakovaké zákusky. Suché, krémové, maslové, plné tuku, cukru a zbytočných kalórií, ktoré ani jeden člen rodiny naozaj nepotrebuje.

sladké

Najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť jedeniu koláčov, je ich vôbec nemať vo svojej blízkosti, a teda ich vôbec nepiecť. Na druhej strane je zaužívaným zvykom, že počas Vianoc je bežné mať plné stoly a všetky návštevy ponúknuť rozmanitou škálou dobrôt. Maškrtné jazýčky v zime akoby mali chuť na dobroty ešte viac. Tak im dajte cez Vianoce čo pre to, ale v o čosi zdravšej forme. V prvom rade si vyberte zákusky, pri ktorých príprave sa nepoužíva margarín, maslo či iný stužovač. Radšej zvoľte prípravu jednoduchých sušienok, pretože práve v tomto recepte môžete nahradiť zvyčajné ingrediencie zdravšími. Ovsené vločky či celozrnná (alebo pohánková) múka sú skvelými variantami.

Plnku na sušienky nemusíte urobiť takú, ako zvyčajne. Buď využite biely jogurt, alebo rozmixujte avokádo a pridajte agáve sirup. Je jasné, že sušienky vám nevynahradia tradičné vianočné koláče, spravte si k nim ešte guličky podobné rafaelu. Pomixujte vločky, pridajte práškový proteín, vodu a za lyžičku arašidového masla. Vytvorte hmotu a začnite formovať guličky. Do vnútra môžete vložiť mandľu a následne ich obaľte v kokose alebo kakau. Možno budete mať o čosi menšiu zákuskovú ponuku, no po Vianociach si poďakujete!

Ilustračné foto: pixabay.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!