Vianoce sú už o pár dní tu a s nimi prichádza aj množstvo hostí na návštevu. Od tej najbližšej rodiny až po tú vzdialenú a známych. Ste na takéto nálety u vás doma pripravená? Cez Vianoce je nutné mať všetko prichystané, mať dostatok jedla i pitia pre všetkých, hostia sa musia pomestiť a vy ešte k tomu všetkému stresu z toľkých návštev musíte mať úsmev na tvári a byť úplne v pohode. Ako sa dá toto všetko zvládnuť a ako je možné, že vaša svokra to vždy dá na jedničku zatiaľčo vy tápete?

Navarené do zásoby

Možno sa vám to zdá ako plytvanie jedlom, ale napríklad takú kapustnicu si môžete urobiť vo väčšom množstve, budete tak mať dostatok pre každého a v prípade, že vám ostane, môžete si odložiť do mrazničky. Zemiakový šalát zje takmer každý a ten bude dobrý ešte aj niekoľko dní po oslavách ako príloha k inému jedlu. Horšie to už je s riadmi. V domácnosti nie sme zvyknutí mať dvojnásobok tanierov, pohárov či príborov, ako zvyčajne potrebujeme. Ak plánujete veľké zhromaždenia, tak si požičajte alebo zadovážte ešte jednu sadu. Zrejme nechcete počas osláv Vianoc umývať riady, aby ste ich mohli znova použiť.

Dostatok miesta

Niekedy je potrebné dopredu myslieť aj na väčší stôl či pribrať od susedov stoličky. Predsa len chcete u seba doma vytvoriť pohodu pre všetkých prítomných. Budete tak mať o stres menej a ešte pred príchodom ostatných si budete môcť interiér pripraviť tak, aby sa všetci zmestili, videli sa a boli pri sebe.

Ako dekorácie môžete pripraviť menovky alebo nejaké farebné odlíšenie na poháre, nech sa vo väčšej skupine nemýlia a na slávnostnú večeru si nezabudnite zadovážiť tematicky vianočné servítky, ktoré originálne poskladajte do tanierov. Dajte všetko nepotrebné z obývačky či kuchyne preč, nech vytvoríte čo najviac miesta pre vašu vianočnú hostinu. A čo je najdôležitejšie, nestresujte sa, vaši blízki prišli stráviť kvalitný čas s vami a ak niečo organizačne v byte nejde podľa plánu, vôbec nič sa nedeje.

Foto: pixabay.com