Ambície, sny, ciele. Tie má snáď každá z vás. Mať milujúceho muža, ukončenú prestížnu školu, skvelú pracovnú pozíciu, fungujúcu a harmonickú rodinu, byť zdravá. Po tom túžia všetci. Avšak, čoraz viac mladých ľudí, ktorí študujú, majú omnoho vyššie ciele. Chcú cestovať, spoznávať svet, učiť sa zo skúsenosti, nie zo školských lavíc, chcú byť priamo v praxi, chcú vidieť, nie len vedieť.

Študenti majú široké možnosti na pretvorenie ich snov do reality. Môžu cestovať za polovičné ceny, majú rôzne zľavy pri vstupoch do pamiatok, môžu si zabezpečiť lacnejšie medzinárodné cestovanie prostredníctvom študentských spoločností a môžu vycestovať za letnou prácou do zahraničia. To je študentský život, tak by sa mal využiť, pretože možnosti, ako má študent, už ťažko získa po ukončení vysokej školy. Ak už však nedriete školské lavice, nezúfajte, nie ste ešte stratený prípad.

Výhodné cestovanie môžete ako zárobkovo činná žena využiť aj prostredníctvom last minute ponúk. Tie sa už dávno netýkajú len dovoleniek, ale vzťahujú sa aj na letenky. Ceny sú tak znížené na minimum a navyše, ak sa uskromníte s ubytovaním, potom nemusíte ľutovať, že už nie ste študentkou. Výhodné ponuky nájdete aj na zľavových portáloch, kde si kúpite kupón, ktorý následne vymeníte v spoločnosti alebo cestovnej agentúre za konkrétny výlet či poznávací zájazd.

Okrem cesty a ubytovania si ale budete potrebovať zabezpečiť aj vstupy do múzeí, parkov, hradov, galérií či iných pamiatok. Skúste sa po týchto vstupenkách poobzerať už doma cez internet, pretože v mnohých prípadoch narazíte na prenesene povedané zdvojené vstupy. Znamená to, že jedna vstupenka je na dve alebo viac rôznych atrakcií, no jej cena je viditeľne nižšia, ako keby ste si ich kupovali osobitne. Využite, čo sa dá, cestujte a spoznávajte aj tie najodľahlejšie kúty sveta.

Foto: Pixmac.sk, Paul Brockmeyer – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!