V dnešnej uponáhľanej dobe, kedy sa všetci ľudia naháňajú za zárobkom čo najväčších peňazí si dnes už málo z nich dokáže naozaj vytvoriť čas pre odpočinok a zábavu. Najhoršie je to vtedy, ak majú rodinu a deti a kvôli kariére a príjemnému pocitu narastania sumy na bankovom účte sa jej nedokážu venovať. Rodinné spoločenstvo tak upadá, to isté sa deje aj s nedisciplinovaným workoholikom. A čo vy? Patríte k tej skupine alebo si viete zorganizovať svoju prácu tak, aby ste sa dokázali tešiť aj z iných aktivít spôsobujúcich uvoľnenie a oddych od stresu a namáhavých dní.

Tráviť voľný čas s rodinou, priateľmi a príbuznými môže byť tým najlepším relaxom. Niekto naopak vyhľadáva samotu a teší sa, keď môže pobudnúť v prírode, kde nachádza pokoj, ticho a čistý vzduch. Sú aj takí, ktorí milujú šport a vedia sa v klasických alebo adrenalínových športových aktivitách maximálne uvoľniť a odpočívať. Všetko závisí od druhu práce, ktorú vykonávame, ale tiež od našej povahy a záujmov.

Nech už sa zaoberáme čímkoľvek, veci a prácu si treba vedieť zariadiť tak, aby ostatné životné aktivity neostávali bokom. My sme zodpovedné za seba, ak máme vlastnú rodinu, tak aj za ňu. Neustály stres a pracovné povinnosti, ktoré nás denno-denne zavaľujú vedú k rozličným chorobám, ktoré sa nemusia prejaviť hneď. Je na nás, aby sme ich obišli a snažili sa o krajší a zdravší život.

Ak teda pracujete manuálne a podávate každý deň výkony hodné športovcov, nájdite si vo svojom živote priestor pre oddych tela. Vyložte si nohy, doprajte si popoludňajší spánok, stretnite sa s kamarátkami pri kávičke a zabudnite na pravidelné výhovorky o tom, ako práve teraz nemáte čas, že sa im neskôr určite ozvete.

Tie z vás, ktoré máte sedavé zamestnanie, musíte pri ňom veľa premýšľať a sústrediť sa na prácu, mali by ste podniknúť niečo aktívne. Najlepší je šport, vyberte si teda podľa vašich záujmov. Prevetrajte si hlavu, zoberte deti alebo partnera na výlet a robte také veci, na ktoré počas bežných pracovných dní nemáte čas. Plňte si svoje sny, zabávajte sa s priateľmi a snažte sa čo najviac odreagovať. To vás postaví na nohy a budete prichystaná a plná energie pre ďalšie pracovné dni.

Každá z nás by nemala pracovať viac ako osem hodín denne. Mali by sme nachádzať v sebe dostatok zodpovednosti a vedieť si povedať dosť. Nepodceňujte víkendy, je to čas na vašu regeneráciu. Vyčerpaná a unavená z neustáleho kolobehu pracovného života spôsobí zhoršenie vášho pracovného výsledku, čo sa odrazí na nekvalitnom výkone. A to predsa nechcete. Dbajte teda na čas oddychu a využite ho na činnosti, ktoré vám spôsobujú radosť a kvalitné uvoľnenie.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!