kabelkaTopánok nikdy nie je dosť a kabeliek tiež nie. No ako si vybrať tú správnu kabelku, aby neskončila zaprášená niekde v kúte? Stačí sa riadiť niekoľkými pravidlami a nikdy neurobíte krok vedľa. Najdôležitejšie je zodpovedať na otázku, na akú príležitosť si vyberáte kabelku? Či je to na spoločenskú udalosť, na každý deň či do školy alebo do posilňovne. Podľa toho, na čo ju budete používať, si vyberiete jej veľkosť.

Tvar a farba

Tvar kabelky si nevyberajte iba podľa toho, či sa vám páči alebo je trendy, personalizujte – zvoľte taký tvar, ktorý sa bude hodiť ku vašej postave. Vysokým a štíhly ženám sa viac hodí väčšia oválna alebo okrúhla kabelka a naopak, ženám plnších tvarov sa hodí kabelka v tvare fľašky. Čo sa týka farby, tak bielou či čiernou klasikou vždy trafíte do čierno-bieleho. Ináč, môžete vyberať farby podľa ročného obdobia – na jar jemné pastelové farby, v lete odvážnejšie pestré farby, na jeseň odtiene hnedej a oranžovej a v zime už spomínané biele alebo čierne kabelky.

Veľkosť a štýl

Veľkosť a štýl sú dve spojené nádoby, čím menej elegantná kabelka, tým je väčšia. Na spoločenské udalosti sa hodia malé alebo listové kabelky, kde si odložíte mobil, kľúče, peňaženku a kozmetické potreby. Tip pre vás – snažte sa, aby farba kabelky bola rovnaká ako farba peňaženky. Do posilňovne zase vyberte obrovskú kabelu, do ktorej zmestíte legíny, tenisky, fľašku na pitie, uterák a tielko. V tomto prípade je veľkosť dôležitá.

Dbajte na detaily

Musia topánky ladiť s kabelkou? Kedysi to bolo pravidlom, ale dnes sa originalite medze neklamú – farba topánok nemusí byť rovnaká, ale outfit musí spolu ladiť. Tiež nezabudnite na šperky, zažiarte so setom od Swarovského, ale pozor, je dôležité, aby bol v rovnakej farbe, ako je kovanie na kabelke. Nevyzerá dobre, keď máte na krku strieborný náhrdelník a na kabelke zlatú pracku, detaily sú dôležité.

Foto: pixmac.sk, SPX1MSD