ChlorellaPojem „detoxikácia“ počul hádam už každý z Vás. Nepovieme nič nové, ak by sme charakterizovali detoxikáciu ako odplavovanie toxínov z tela, respektíve zbavovanie sa toxických látok nahromadených v tele. Hľadať pričňu v tom, prečo sa nachádzajú v našom tele, nemá príliš veľký zmysel. Dostávame ich sami do tela pomocou potravín, ktoré konzumujeme a taktiež sa v našom tele nachádzajú aj v dôsledku prostredia, v ktorom sa pohybujeme. Veľké množstvo nahromadených toxínov dokáže spôsobiť nemalé zdravotné problémy, najmä ak prirodzená detoxikácia nestačí.

Priebeh detoxikácie

Samotný detoxikačný proces by sme mohli rozdeliť na dve základné fázy. Hlavnú úlohu pri detoxikácií hrá v našom organizme najmä pečeň, ktorá má na starosti prirodzené zbavovanie sa toxínov z tela. Pečeni ešte zvykne sekundovať aj žlč, ktorá má za úlohu zbavovanie tela metabolických zvyškov. V prvej fáze detoxikácie sa toxíny a škodlivé látky premieňajú na reaktívne látky za pomoci enzýmov. Druhá fáza je charakteristická premenou produktov, ktoré vznikli v prvej fáze a to na vodorozpustné zlúčeniny.

Detoxikáciu môže vo svojom tele podporiť každý jeden z nás. Veľmi účinným a prirodzeným spôsobom je konzumovanie „zelených“ rastlín, ktoré napomáhajú detoxikačnému procesu. Takýmito rastlinami sú napríklad zelený jačmeň a chlorella. Nevyhnutnosť chlorelly ako zelenej rastliny na detoxikáciu potvrdzujú aj mnohé štúdie, ktoré sa zaoberajú detoxikačným procesom. Chlorella obsahuje najviac chlorofylu zo všetkých rastlín na zemi, aj preto je tak veľmi dôležitá. Často sa tak môžete stretnúť aj s pojmom, že chlorella je superpotravina určená na detoxikáciu. Kto ju už raz vyskúšal, rozhodne na ňu nedá dopustiť. Môžete konzumovať prášok alebo tablety, pričom obe formy sú v našom tele ľahko stráviteľné. Druhou rastlinou je zelený jačmeň, ktorý okrem podpory detoxikačného procesu napomáha udržovať a zvyšovať imunitu nášho tela.

Viac informácií o detoxikácií nájdete aj na ZdravoHravo.sk. Tento portál sa venuje zdraviu a zdravému životnému štýlu.