Pixmac000074738223Letných výletov počas voľných dní nikdy nie je dosť. Užívajte si prázdniny, kým môžete, aby ste neskôr v zime neľutovali, že ste nevyužili všetok čas na sto percent a neušli zo zaužívaného stereotypu. Ak vás z práce nepustia na poriadnu a dlhšiu dovolenku do teplých krajín, urobte si aspoň predĺžený víkend v niektorej z dostupných metropol, kde sa budete mocť nielen kultúrne vyžiť, ale aj stráviť určitý čas pri mori.

Ak nemáte inšpiráciu a nelákajú vás tradičné veľkomestá s kultúrou podobnou tej našej, mali by ste zvážiť pár zaujímavých dní strávených v meste dvoch kontinentov, meste dýchajúcom náboženstvom, meste preplnenom tými najrôznejšími osobnosťami. Vyberte sa na výlet do Istanbulu – najväčšieho, avšak nie hlavného mesta Turecka. Toto veľkomesto má približne štrnásť miliónov obyvateľov, čo je viac ako dvojnásobok počtu obyvateľov celej Slovenskej republiky, takže sa pripravte na obrovské masy ľudí. Všade, kam sa pohnete.

Cena spiatočnej letenky do Istanbulu sa pohybuje v rozmedzí od osemdesiat eur vyššie. Skúste hľadať v ponuke nízkonákladových spoločností, v ktorých cene nie je zahrnutá iná, ako palubná batožina. Počas výletu by ste sa nemali obmedzovať v jedle, najmä nie, ak skúšate tureckú kuchyňu, ktorá je, mimochodom, božská. Nevynechajte pravé turecké raňajky! Za návštevu stojí Hagia Sofia, kde uvidíte na vlastné oči rozdiely medzi ženami a mužmi. Dodržujte pravidlá stanovené pre návštevníkov, v opačnom prípade nebudete do mešity vpustený, čo by bola nesmierna škoda.

Výletná loď vás zoberie na krásne Princove ostrovy a na ceste obetujte pár centov na pratzel a nakŕmte kŕdeľ čajok! Určite sa pozrite na obe časti, a to európsku aj ázijskú. Budete môcť porovnať kultúrne a najmä morálne rozdiely.Ak ste pripravený na obrovské davy ľudí, zamierte na typické turecké trhy, kde zjednávanie ceny je doslova hobby každého obchodníka. Krásny deň na plaza môžete stráviť v časti Bostanci, kde vám budú robiť spoločnosť bežci, cyklisti, ale aj všadeprítomné mačky.

Foto: pixmac.sk, Dennis Jarvis – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!