Pixmac000000133564Jarné slnko a čoraz teplejšie počasie nám všetkých čím ďalej, tým viac vyháňa do ulíc miest, prírody, za aktivitami a na výlety. Ak rozmýšľate nad príjemným jarným výletom mimo Slovenska, čo tak sa vybrať k susedom do Českej republiky a navštíviť krásnu stovežatú Prahu? Výlet to českej metropoly si môžete užiť nielen ako turisti, ale aj ako domáci. Jazyk problém nie je, cestovanie do cieľa tiež nie, preto si kvôli takémuto výletu nemusíte brať ani dovolenku, ale stačí vám vyraziť v piatok podvečer a stráviť v Prahe dva víkendové dni.
Do Prahy sa už poľahky a za naozaj lacno dostanete vlakovým spojením priamo aj zo Žiliny alebo autobusmi. Pár hodín v celku pohodlného cestovania a ste v cieli. Praha je cenovo dostupná, a tak si môžete zarezervovať ubytovanie aj v centre mesta. Metro je označené trochu chaoticky, nakoľko budete zrejme zmätení, ktorým smerom daný vlak pôjde. Ale to je snáď jediné mínus. Prvý večer budete zrejme vyčerpaný z cesty, prejdite sa len po večernej Prahe. Objavujte útulné kaviarne, kvalitné reštaurácie.
Na druhý deň si privstaňte, Praha má mnoho k ponúknutiu. Výhľad z veže Petřína a aj pekná prechádzka k nemu stojí za to! V lesoch po Petřínom objavíte aj múzeum zrkadiel, v ktorých sa budete len ťažko spoznávať. Zamierte aj do starého mesta a cez Karlov most sa prejdite až k Pražskému hradu, kde si počkajte aj na výmenu stráží. O celej si rezervujte aj čas na Orloj a jeho známu smrtku. Atmosféra Prahy, kde si nájdete aj moderné, aj historické, vás bude lákať navštíviť mesto zas a znova.
Nemali by ste si nechať ujsť Křížkovú fontánu. Je to šou, kde nebudete vedieť, ktorý zmysel skôr zapojiť. Ak vám ostane dostatok času a ste milovníkom zvierat, zájdite do pražskej zoologickej záhrady. Predstavenie tuleňov je skvelým zážitkom, vidieť pandy nezabudnuteľné a môžete sa vyviezť aj niekoľkometrovou lanovkou. V ZOO pokojne strávite aj celý deň a nebudete mať dosť. Hneď v jej blízkosti je aj botanická záhrada.

Foto: pixmac.sk, Vítězslav Válka – pixmac

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!