O naše vlasy je potrebné sa starať aj počas letných mesiacov, pretože práve toto obdobie je časom, kedy sú vystavené príliš veľkej záťaži. Snaha, ktorú vynaložíme na ich starostlivosť počas roka sa môže veľmi rýchlo premeniť na znechutenie a hnev, keď nám za krátky čas letného obdobia vlasy opäť zoslabnú a premenia sa na neatraktívnu hrivu. A to určite žiadna žena nechce. Preto je dobré vedieť, ako si ich chrániť najmä počas silného slnečného žiarenia.

Ako som už načrtla, slnko má veľký vplyv na kvalitu našich vlasov, preto s ich vystavovaním opatrne. Lepšie urobíme, ak si ich budeme chrániť. Skryť ich pod klobúk alebo šiltovku nemusí byť problém, ťažšie je to však uskutočniť, ak sa teplota vzduchu vyšplhá nad 30 stupňov. Druhým riešením je skryť sa do tieňa, kde ich slniečko nezničí.

V obchodoch zakúpite špeciálne prípravky, ktoré napomáhajú k ich ochrane pred UV lúčmi. Sú to kozmetické masky a krémy, ktoré sú vodeodolné a obsahujú UV filter. Starajú sa nielen o samotnú ochranu vlasov, ale dodávajú im aj množstvo výživy, ktorá je potrebná pre ich zdravie a atraktivitu.

Nielen slnko má negatívny dopad na našu hrivu. Existuje niekoľko iných škodcov, ktoré im v lete ubližujú. Sú to napríklad vietor, piesok z pláže či morská alebo chlórovaná voda. A ako sa vyhnúť ich zničeniu v dôsledku pôsobenia týchto vplyvov?

Naďalej ostáva používať vhodné kozmetické prípravky, ktoré ich po celú dobu ošetrujú a hydratujú. Odporúča sa umývať ich po každom kontakte so slanou morskou vodou alebo chlórovanou vodou z bazénov. Potom určite nezaškodí, ak na ne nanesiete ochrannú masku, čím im zabezpečíte ich ďalšiu ochranu. V lete je lepšie vzdať sa ich prílišnej úprave, ktorá ich ešte viac zoslabí. Snažte sa preto obmedziť fény, kulmy či žehličky, ktoré síce narušujú vlasy aj počas roka, ale vtedy na ne nepôsobí agresívne slnko, čím sa vo veľkej miere znižuje množstvo škodlivých vplyvov na ne. Ak je to možné, radšej ich nechajte presušiť len tak voľne na vzduchu, doprajete im tak viac zdravia a vyhnete sa ich zbytočnému lámaniu. Vyhýbajte sa takisto prípravkom, ktoré ich zaťažujú. To znamená stylingovú kozmetiku, rozličné gély, laky a farby používať samozrejme môžete, ale snažte sa o to, aby obsahovali viac ochranných zložiek. Takisto vám vaše vlasy budú vďačné, ak ich nezopnete do gumičiek a sponiek, ale necháte ich voľne rozpustené. Ak táto možnosť pre vás vôbec neprichádza do úvahy, myslite na to aspoň v čase, keď sú mokré. Ušetrite si tým množstvo práce a takisto sa nebudete stresovať z ich možného skrátenia.

Či už sú vaše vlasy krátke alebo dlhé, kučeravé, zvlnené alebo rovné, nezabúdajte na ich zvýšenú starostlivosť počas týchto letných dní. Vďaku vám prejavia viditeľne už na jeseň, kedy sa ich zdravým a atraktivitou budete môcť hrdo pochváliť.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!