Byť krásna neznamená stráviť ráno pred zrkadlom dlhých tridsať minút a urobiť z vašej tváre dokonalú kozmeticky upravenú dámu. Byť krásna znamená vyžarovať krásu prirodzene, a to dosiahnete pravidelnou starostlivosťou o svoj zovňajšok. O pleti hovoriť nebudeme, reč je o vlasoch, ktoré majú na prvý pohľad veľký vplyv. Viete, ako sa o ne správne starať, aby boli zdravé, lesklé s krásne?

Vysoká teplota

Po umytí vlasov si množstvo žien zoberie do ruky fén a na vysokej teplote si horúcim vzduchom suší vlasy. Ten má takú teplotu, že koľkokrát z toho páli až pokožka. A presne tak to vplýva aj na vlasy, doslova ich pálite. Nehovoriac o tom, že je na dennom poriadku používanie rozpálenej žehličky na vlasy. Ak jej použitie nechcete výrazne obmedziť, tak aspoň začnite používať ochranu vlasov pred použitím žehličky. Je to hustá tekutina, ktorá sa pri žehlení vlasov vyparuje a samotný vlas tak chráni pred spálením. Dávajte si veľký pozor na žehlenie vlhkých vlasov, zničíte ich okamžite. Fénovať si ich skúste za použitia studeného vzduchu.

Návšteva odborníka

Snažte sa aspoň raz za tri mesiace navštíviť kaderníka na pravidelné podstrihnutie končekov vlasov. Ak sa pozriete na svoje končeky, zistíte, že mnohé z nich sú rozštiepené alebo úplne suché, a teda odumreté. Treba sa ich zbaviť a dať vlasom možnosť ďalej rásť. Nemusíte sa báť, že by vám rapídne ubúdalo z dĺžky. Stačí ich skrátiť o jeden a pol centimeter maximálne, dodať im život.

Domáca starostlivosť

To, že pôjdete raz za tri mesiace ku kaderníkovi ale nestačí. Robte si pravidelné masky na vlasy a neodkladajte starostlivosť bokom. Oplatí sa aj zainvestovať do kvalitnej vlasovej kozmetiky, najmä aj máte vlasy v horšej kvalite, čím myslíme mastné, suché či s lupinami. Budete sa čudovať, ako veľmi vám dokáže kvalitná kozmetika pomôcť bez toho, aby ste sedeli každé dva týždne v salóne.

Foto: pixabay.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!