Spôsobov chudnutia je neuveriteľne veľa, niekedy si možno ani neviete vybrať, ktorý z nich je dobré a efektívne vyskúšať. Jedni odporúčajú rýchlu chôdzu do kopca, druhí nedajú dopustiť na bicykel a ďalší by vás najradšej videli drieť len pri posilňovacích strojoch. Pravdou však je, že by ste mali robiť šport či aktivitu, ktorá vás baví, nerobíte ju nasilu a napĺňa vaše telo a myseľ dobrou energiou. V opačnom prípade aktivita omrzí tak rýchlo, ako ste ju začali robiť. Otestujte, či je pre vás dobrou voľbou voda! Veď za chvíľu je tu leto a s ním možnosť tráviť vo vode pomerne dlhý čas.

plávanie

Voda vám môže v mnohých ohľadoch pomôcť. Jednak by ste jej mali byť dostatočné množstvo a na druhej strane je to aj chudnúci nástroj. Odhodlajte sa, vytiahnite plavky a choďte si zaplávať. Plávanie nie je sezónny šport, čo môže byť pre vás výhodou, ak hľadáte aktivitu, ktorej sa nemusíte vzdať po klesnutí vonkajších teplôt. Ďalším plusom plávania je to, že zapájate do činnosti celé telo, čím mu dávate poriadne zabrať.

Správne by ste mali plávať s hlavou pod vodou, inak si neprirodzene namáhate krk. Známy je aj fakt, že zaplávanie sto metrov sa vyrovná štyristometrovému behu. Vo vode ani necítite, že by ste svalmi veľmi pracovali, no ako náhle vyjdete z bazéna von, zaregistrujete účinok. V lete môžete využiť kúpaliská a chodiť plávať tam, v zime nemáte problém ísť na plaváreň a stráviť tam čas cvičením. Bazén vám totižto ponúka aj viacero možností cvičenia, ako len plávanie.

V bazéne posilňujte aj ostatné partie tela. Zaprite sa za okraj a robte sklapovačky, otvárajte a následne priťahujte nohy, kopte vodu. Nebudete cítiť žiadny alebo veľmi malý odpor, cvičiť sa vám bude ľahko, no stále budete spaľovať kalórie. Pri plávaní sa naučíte, pokiaľ plávate pod vodou, dobre dýchať a v prípade, že sa napríklad vyberiete behať, pôjde sa vám podstatne ľahšie.

Foto: pixmac.sk, Eorde Williams – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!