Častokrát sa stáva, že veci, ktoré si kupujeme, ktoré nosíme a ktoré nás obklopujú, majú obrovskú výpovednú lehotu o ich majiteľovi. Väčšinou si to ani neuvedomujeme, ale vyberáme ich podvedome, cítime sa s nimi prirodzene a v podstate oni tvoria našu harmóniu každého dňa, pretože bez vecí, ktoré sú nám blízke, by sme sa cítili, akoby nám niečo chýbalo. K takýmto nepostrádateľným veciam patria nepochybne i parfémy.

Obdobie letných mesiacov sa zvyčajne nesie v znamení rozkvitnutých lúk, stromov, voňavých kvetov, čvirikajúcich vtákov a všetky spomínané, samozrejme až na to posledné, sú súčasťou letných vôní, ktoré v sebe nesú sviežosť, nie sú vôbec ťažké a už pri prvom nádychu cítite vo vzduchu more, horúci piesok, slnko a drinky. Ak vám to vaša vôňa neevokuje, prejdite aspoň počas dovolenky na inú nôtu a okúste iné, nové parfémy, ktoré si určite zamilujete a ani po skončení leta ich nebudete chcieť vymeniť za žiadne iné.

Čo osobnosť, to vôňa

Nielen letnú, ale aj inú vôňu, ktorú používate počas všedného roka, by ste mali voliť aj podľa toho, aký typ osobnosti ste. Najviac rozšírené sú športové parfémy, ktoré sa bez akýchkoľvek pochybností na letné obdobie hodia, pretože práve v lete často chodíme napríklad na bicykel, korčule, turistiku či prechádzky a práve športové vône sú ideálne na bežné používanie, keď vyrážate preč zo svojho domu za športom.

Iným prípadom sú zmyselné dámske parfémy, ktoré máte určené na používanie počas horúcich letných večerov či nocí. V takých situáciách hoďte športové a jemné parfémy za hlavu a siahnite po energickom, typicky ženskom parféme, ktorý dokáže poblázniť najžiadanejších mužov večera a skrýva v sebe silu, ktorou si ich obmotáte úplne okolo prsta. Dokonalá vôňa vám k tomu môže pomôcť, presvedčte sa samy a siahnite po silnej, no nie priveľmi prekombinovanej voňavke, ktorá už prostredníctvom čuchu dá vášmu okoliu najavo, že tak ako vy, aj ona je kvalitná, jedinečná a precízne zvolená presne pre vás.

V lete počas pracovných dní a na všedné, dennodenné, nie špeciálne používanie sa poobzerajte v parfumériách po nevtieravých, jemných, kvetinových voniach. Práve zahalenie v kvetinovej vôni vám zaručí nielen mladistvé vyžarovanie, ale budete sa cítiť po celý deň, aj keď ho netrávite na pláži, ale za počítačom v kancelárii, sviežo a stále vám bude pripomínať, že sa môžete tešiť na záverečnú, vyjsť von a nadýchať sa letného vzduchu.

Navyše, príjemná letná vôňa, ktorú si obľúbite, vám bude aj v zamračených či upršaných dňoch dodávať potrebnú energiu, ktorú postrádate nedostatkom slnečných lúčov presne tak, ako je to aj túto letnú sezónu. Zvoľte si tú pravú letnú vôňu, ktorá sa bude ku vám hodiť, bude sa vám páčiť a nebudete ju chcieť nikdy minúť.

Foto na titulke: Pixmac.sk, autor fotografie – Michael Coghlan