Dámy, ešte stále máte aj po tých uplynulých výpredajoch neustály pocit prázdneho šatníka a ani na dovolenku či na letný poznávací výlet si nemáte jednoducho čo obliecť? Určite nestrácajte optimizmus, veď je leto! Čas, kedy idete preč z domu a môžu vás okúzliť exotické kúsky, ktoré v domácich obkukaných obchodoch nenájdete. Inšpirácie je momentálne viac než dosť, tak hlavu hore a hľadajte to správne pre svoj šatník.

Nie je nič zlé na tom, ak ženy už majú plnú skriňu rôznych vecí, na rôzne príležitosti, v odlišných farbách, strihoch či štýloch. Je jasné, že do spoločnosti, v ktorej sa žena vyskytuje často a pravidelne, sa nie veľmi rada oblieka viackrát do toho istého oblečenia. Dáma zbožňuje obdiv, závistlivé pohľady a mužské oči zabodnuté do nej. Práve preto je pre ženu dôležité, aby mala oblečenie obmieňané a pútavé. Avšak už po všedných obchodoch je niekedy potrebné zmeniť prostredie a objaviť čaro zahraničných malých butikov, second-handov či blších trhov. Leto a dovolenka sú na to ako stvorené!

Trhy, ulice, suveníry

Skoro vo všetkých dovolenkových destináciách sú každý večer v uličkách a na promenádach otvorené všakovaké stánky, malé obchodíky, taverny a trhy, ktoré ponúkajú veci od výmyslu sveta a bolo by hriechom, keby ste odchádzali domov bez tunajších módnych kúskov, ktorými môžete u seba doma vybiť dych a vyraziť slová z úst mnohým známym. Obrovskou výhodou takýchto trhov, ktoré sa konajú prevažne každý večer, sú ceny predávaného tovaru. Tie sú v mnohých prípadoch viac ako nízke, niekedy až prekvapujúco a radšej nakúpiť lacnejšie originálne veci v zahraničí, kedy neriskujete rovnaký outfit s kamarátkou, ako jeden skvelý kúsok z miesta bydliska, ktorý bude mať osem ďalších ľudí, ktorí sa vyskytujú vo vašom okolí.

Na blších trhoch a v pouličných obchodíkoch sa nebojte vyjednávať a znižovať cenu. Zapojte svoj šarm, pekné úsmevy, zvodné pohľady, klipkajúce mihalnice a budete odchádzať nabalená za smiešnu cenu s väčším množstvom zaujímavých doplnkov, oblečenia, suvenírov či v neposlednom rade dokonca aj topánok. V takýchto prípadoch by ste nemali klásť veľký dôraz na kvalitu, veď sú to len obyčajné trhové kúsky, no nosiť sa dajú a spravia z vás jedinečnú hviezdu tak, či tak!

Akýmsi nepísaným pravidlom týkajúcim sa módy je pravidlo jedného výstrelku. Neznamená to nič iné, ako to, že žena by si mala doniesť z každej svojej cesty do zahraničia či z letnej dovolenky jeden taký kus oblečenia, ktorý zahŕňa viacero prvkov do jediného. V prvom rade by mal pripomínať miesto, odkiaľ si dáma vec priniesla, určite musí byť originálny a nekúpiteľný v domácom prostredí a zároveň musí vyzerať atraktívne, no nie jednoducho. Musí byť štýlový, no nie gýčový, musí byť pútavý, no v žiadnom prípade nesmie byť prekombinovaný.

Pravidiel a vlastností, ktoré by vec mala bez akýchkoľvek pochýb spĺňať, je mnoho, no nemusíte ich všetky poznať. Keď raz zbadáte kus oblečenia, ktorý až priveľmi nápadne spĺňa všetky vymenované atribúty, neváhajte a kúpte si ho. Avšak, určite už pri prvom pohľade na to správne oblečenie či inú vec pochopíte, že je tá pravá a nakoniec zistíte, že je tak originálna, že sa jej nevyrovná nič, čo váš šatník už obsahuje. Nebojte sa prísť z letných výprav nabalená aj malými hlúposťami, len sa vyhovorte na prudké slnko, čo vás opantalo a veci si odložte ako suveníry alebo skvelú pamiatku!

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!