Kvalitný spánok je z hľadiska zdravia veľmi dôležitý. Je preto trápením, ak si ho nemôžeme dopriať ani vo vlastnej posteli. Veľa ľudí pripisuje nekvalitný spánok chybe postele. Avšak, skutočnou príčinou väčšiny zlého a nezdravého spánku je vo väčšine prípadov váš matrac. Ak teda máte problémy so spánkom, či trpíte bolesťami chrbta, príčinu skúste hľadať vo vašom matraci. Možno je tá správna chvíľa dať šancu novému, lepšiemu a kvalitnejšiemu.

spáľňa

Vybrať si ten pravý matrac

Ako spoznať kvalitný matrac? Nie všetky drahé matrace sú aj dobré. Predovšetkým by ste mali pozerať na jeho ergonomický tvar a zloženie. Pozerajte na vrstvy matracu a jeho zloženie. Obľúbené sú napríklad matrace z lenivej peny. Práve tie sú určené pre všetky vekové kategórie a dokážu sa presne prispôsobiť vášmu tvaru chrbtice.

Alebo si vyberte matrac sendvičového typu s vrstvami moderných pien. Každý má svoje vlastné požiadavky a každý si vyžaduje niečo iné. Takisto si všímajte aj záruku. Seriózni predajcovia ponúkajú aj záruku, vďaka ktorej máte istotu okamžitej výmeny v prípade, že s matracom nie ste spokojní. Poobzerajte sa preto po aktuálnej ponuke matracov a vyberte si taký, ktorý vám sadne.

Zabezpečte si kvalitný a najmä zdravý spánok každý deň

Rošt – spoločník každého dobrého matraca

Ku kvalitnému matracu patrí nepochybne aj správny rošt. Ak si myslíte že všetky posteľné rošty sú rovnaké, mýlite sa. Aj tu hľadajte rozdiely a špecifiká vďaka ktorým si nájdete ten správny určený pre vás. Vyberte si z ponuky lamelových alebo pevných laťkových roštov a doprajte svojmu matracu to správne uloženie.