Prípravy na príchod nového člena do domácnosti, s ktorým je žena takmer deväť mesiacov prepojená, bude vždy niečo nepredvídateľné. Môžete prečítať množstvo kníh, získať rady od skúsenejších, no nikdy na to nebudete stopercentne pripravená. Čo však môžete mať nachystané vopred, je výbava pre vaše bábätko. Je určite množstvo vecí, ktoré dostanete a môžete nakúpiť s predstihom. Je však akýmsi nepísaným pravidlom, že kočík by sa nemal kupovať skôr ako v ôsmom mesiaci tehotenstva. Pre športom žijúce mamičky je ideálny športový alebo golfový kočík. Viete, ako ho vybrať?

Manipulácia

Športové kočíky sa spravidla využívajú už ako druhý „dopravný prostriedok“ pre dieťa, ktoré je už o čosi väčšie. Pri športových kočíkoch si zvážte svoju situáciu, kde najčastejšie s kočíkom chodíte a ako sa s ním presúvate. Ak využívate auto, bude vhodná trojkombinácia – kočík športový, autosedačka a hlboká vanička. Športové kočíky sú zväčša len trojkolesové a umožňujú vám veľmi ľahkú manipuláciu. Napríklad pri behaní sa vám bude jednoducho kočík ovládať jednou rukou, zatáčanie nebude žiadny problém a dieťa nebude pociťovať prudké točenie.

Extra výbava

Všímajte si polohovateľnosť. Tým, že športový kočík budete zväčša využívať aj do troch rokov dieťaťa, malo by v ňom sedieť, ale aj spať. Taktiež si dajte pozor na výber rúčky. Športové kočíky s dvomi rúčkami sú náročnejšie na ovládanie ako jedna vcelku. Tá by nemala byť vyššie ako vo výške pása. Taktiež sa zamerajte na veľkosť úložného priestoru. Ak zvyknete chodiť na dlhé športové prechádzky, často ste v prírode a nechcete nosiť ďalšie tašky, zvoľte športový kočík s dostatočne veľkým košíkom.

Jedným z parametrov je aj otáčateľnosť vaničky, takže dieťa môže byť aj tvárou k vám, ale aj od vás. Samozrejme, športový kočík môžete kúpiť online, no špecializovaná predajňa pre deti, kde si môžete obzrieť viacero rôznych kočíkov odlišných značiek je istejšia voľba. Prečítajte si aj recenzie na daný kočík, pretože nejde o lacnú záležitosť, tak aby ste vybrali kvalitne.

Foto: pixabay.com