V šatníku každej ženy by mal mať svoje čestné miesto kvalitný a dobre padnúci kabát. Možno patríte medzi športové typy a riadite sa zásadne heslom: Pohodlnosť nadovšetko. Avšak to nič nemení na fakte, že v živote každej ženy sa vyskytnú situácie a príležitosti, kedy je kabát potrebný. Na spoločenskú udalosť akou je napríklad svadba alebo stužková slávnosť, to nezachránite vetrovkou či perovou bundou.

Nemusíte za každú cenu siahnuť po strohej elegancii, keď to nie je vyslovene vaša šálka kávy. Ležérna či športová elegancia má taktiež niečo do seba. Predovšetkým sa pri kúpe spoliehajte na seba a na vlastné pocity. Vyberajte si podľa svojho vkusu. Môžete si nechať poradiť dobrou priateľkou či partnerom, ale nenechajte sa nahovoriť na niečo, v čom sa necítite dobre. Hľaďte na svoje pocity, vy budete kabát nosiť, a preto sa v ňom musíte cítiť dobre. V prípade, že sa rozhodnete investovať do kvality očakávajte aj väčší prievan vo vašej peňaženke. Predsa len, za kvalitu sa platí. Venujte výberu čas aby ste túto investíciu neľutovali. Nenakupujte za každú cenu a so zlou náladou.

V súčasnosti je z čoho vyberať. Každá nájde to, čo hľadá či už ide o strih, farbu alebo cenové relácie. Pri výbere strihu zohľadnite svoje proporcie. Ste drobná a štíhla? Môžete si dovoliť krátky vypasovaný kabátik, v ktorom budete pôsobiť žensky a zvodne. Chcete zamaskovať guľatejší zadoček a silnejšie stehná? Siahnite po áčkovom strihu. V prípade, že vám príroda nadelila chlapčenskú postavu, krivky opticky vytvoríte kabátikom s opaskom. Opášte sa a vytvoríte tak ilúziu osieho drieku.

Keď investujete viac, tak pravdepodobne s tým, že sa ku kabátu chcete vracať aj niekoľko zím. V tom prípade sa vyhnite trendom, ktoré sa menia každú zimu. Stavte na čiernu klasiku, ktorou nič nepokazíte, ba naopak vždy budete pôsobiť šmrncovne. Aj pri kabátoch platí, že doplnky dokážu zázraky. Stačí vymeniť gombíky alebo odopnúť kožušinový golier a ,,nový“ kabát je na svete. Máte potrebu vniesť do zimného šera viac farieb? Červená, horčicová, fialová…je to iba na vás. Správne zvolená farba vás dokáže rozžiariť a omladiť.

V prípade, že mesiac čo mesiac listujete v ženských mesačníkoch a všetky módne trendy tohoročnej zimy máte v malíčku, nezabudnite na číslo jeden tohoročnej sezóny, ktorou sú kožušiny. Kožušinové lemy na rukávoch, kožušinové goliere. Kožušina sa dáva jednoducho všade, kde je to čo len trošku možné a navyše vás príjemne zahreje.

Ilustračné foto na titulke: SXC.hu

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!