Horúce rytmy latinsko-amerických tancov, zábava a formovanie tela. To je Zumba. Ešte ste ju nevyskúšali? Tak je najvyšší čas. Pri nej sa odreagujete, zbavíte sa stresu, zlepší sa vám nálada a spálite niekoľko kalórií. Dnes toto fitness cvičenie ovládlo ľudí mnohých krajín a neobišlo ani Slovensko. Preto sa cvičí vo všetkých väčších mestách, láka záujemcov rôznych vekových kategórií.

Odkiaľ prišla?
Zumba sa zrodila v Kolumbii, ktorej otcom je fitness tréner Beto Peréz. Na svoju popularitu nenechala dlho čakať a získala si záujem ľudí z celého sveta. Ženy, muži, starí, mladí, všetci jej kúzlu podľahli. Akoby aj nie? Veď týmto charizmatickým cvičením spájajú príjemné s užitočným. Koho by hudba horúcich rytmov, aktívny pohyb a formovanie tela nedostalo do dobrej nálady? A najmä v dnešnej dobe, plnej napätia a stresu sa potrebuje každý človek uvoľniť a odreagovať a práve Zumba je na to najvhodnejšia.

Postupom času sa ju naučili tancovať aj slovenskí fitness tréneri, ktorí ju šíria ďalej, medzi všetkých jej fanúšikov. Zacvičte si na pozadí tancov, ako je napríklad Salsa, Flamenco, Hip-Hop či Cha-cha. Ovplyvní to nielen vaše fyzické, ale i psychické zdravie, ktoré je často vystavované rôznym útokom a nátlakom.

Ako na to?
Výhodou celého cvičenia je, že vám stačí pohodlné oblečenie, obuv, navštíviť fitness centrum a môžete začať. O všetko ostatné sa už postarajú skúsení inštruktori. Máte strach, že vám to nepôjde? Nelámte si nad tým hlavu. Keď to chytilo celý svet, očarí to aj vás. Okrem toho sa cviky opakujú, takže naučiť sa to nebude problém. Hlavne sa nebráňte zábave a poriadne sa odviažte.

A čo je vlastne na Zumbe najlepšie? No predsa spaľuje tuky, posilňuje telo, formuje stehná, zadok, brucho, ako aj ďalšie svalstvo. Pritom nie je nič lepšie, ako spojiť hudbu s aktívnym športom, ktorého výsledkom je zaručene dobrá nálada. Preto sa nechajte očariť jej atraktivitou a odmena sa dostaví už čoskoro.

Zumbu môžete cvičiť aj doma. Jej popularita je taká veľká, že sa o nej dokonca vydávajú knihy a DVD nosiče. V každom prípade je lepšie byť pod dohľadom odborníkov a okrem iného to v spoločnosti „tancuje“ lepšie. Preto neváhajte, zoberte kamarátku a hurá do cvičenia. Alebo tancovania? Nuž, oboje. Pretože Zumba je zmes oboch aktivít.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!