S klesajúcou teplotou vo väčšine žien stúpa zmysel pre pohodlie domova. Čím je chladnejšie, tým viac času trávia ľudia doma a tak nie je nič zvláštne, že sa spoločnými priestormi pre bývanie začínajú zaoberať viac. Keď však nestačia zmeny drobností, ktoré celkový dojem z bytu dotvárajú, riešenie bude v celkovom priestore miestnosti a rozložení nábytku.

Ako na malý byt

Tipy a triky ako si opticky zväčšiť malý byt nájdete takmer všade. Tu však nejde len o to, že chcete aby vás priestor pre bývanie vyzeral väčší. Ide tu hlavne o to, aby bol tento priestor bol využitý tak, aby sa dal ako väčší používať. Ľudia si kvôli malým priestorom dávajú žalostne hlavu do dlaní. Je to však naozaj také zlé? Malý byt už na prvý pohľad pôsobí útulnejšie a príjemnejšie ako taký, ktorý má priestory ako skladisko a vám nestačia peniaze všetok interiér zaplniť.

Pokiaľ teda nie ste spokojní s menšími priestormi, v prvom rade by ste mali začať rozmýšľať o zmene nábytku. Riešením číslo 1 sa stávajú vstavané police a skrine. Nezasahujú do priestoru a ak si obstaráte skriňu so zasúvacími dverami do strany, v okolí skrine môžete mať aj ďalšie veci, ktoré nebudú prekážať pri otváraní.

Ďalšou pomôckou môžu byť dvere, ktoré sú netradične praktické. Osvedčili sa hlavne harmonikové, či zasúvacie dvierka, ktoré vám nebudú brať priestor kvôli otváraniu. Pokiaľ nepotrebujete mať od seba miestnosti oddelené napevno, postačí záves z korálikov, alebo z iných ozdobných maličkostí. Ak aj napriek tomuto všetkému chcete svoj priestor pre život zväčšiť aj opticky, zaujmú vás sklenené dvere ktoré oddelia miestnosti, ale vy budete mať stále prehľad o tom, čo sa deje v druhej izbe. Odporúča sa takéto dvere použiť hlavne v kanceláriách, ale vhodné môžu byť aj pre oddelenie kuchyne a obývačky, namiesto steny. V prípade kuchyne vymeňte objemné spotrebiče za tie vstavané. Klasická chladnička zaberá v kuchyni veľa miesta a nepôsobí pekne. Tiež starý sporák je už pre malú kuchyňu minulosťou, voľte radšej vstavané varné dosky a rúry, ktoré v kuchyni nezaberú prakticky žiadne miesto a nepokazia dojem z celého priestoru.

Ako na veľký byt

Stali ste sa hrdým vlastníkom veľkého bytu a zrazu zisťujete, že ho neviete zaplniť? Nič sa nedeje. Zútulnenie veľkých priestorov je trochu ťažšie ako pri tých malých, avšak aj tak máte body k plusu. Musíte však potlačiť potrebu zaplnenia celého priestoru. Tento problém niektorí ľudia nezvládnu a snažia sa hromadiť stále viac a viac vecí, pretože majú pocit nepohodlia. Toto je však jasný príznak nezvládnutia rozvrhnutia nábytku v miestnosti.

Nebojte sa jednoduchosti. Predstavte si obývačku s pohodlným gaučom, stolíkom, kreslom a stenou, kde môžete mať knihy a televízor. To na spoločenskú miestnosť postačí, nie? Zo zvyšným priestorom si nelámte hlavu. Pokiaľ máte dieťa, môže sa na druhej polovici izby hrať. Pokiaľ napríklad rada šijete, tu je priestor pre vaše vyžitie. Ak sa stretávate u vás s priateľmi, zožeňte pár spoločenských hier a rozložte ich tam. Využitie priestoru môžete obmieňať. Je to určite lepšie, ako keby ste z toho spravili skladisko krámov, ktoré máte len preto, aby byt nebol prázdny.

Foto na titulke: Pixmac.sk, autor fotografie – Sergiobanks

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!