Pixmac000084130762Plány na leto už má mnoho z vás určite urobených a nedočkavo len čakáte na ich naplnenie. Oddychové dovolenky, dobrodružné výlety či zaoceánske expedície. Už je v zásade úplne jedno, kam do zahraničia sa vyberiete, vo väčšine prípadoch narazíte na pár jednotlivcov alebo skupinky ľudí, ktorých reč bude vaša rodná. Ak sa však rozhodnete vycestovať za Atlantický oceán a plánujete si dovolenku na východnom pobreží Spojených štátov amerických, pripravte sa na to, že Slovákov z rodnej zeme stretnete nielen náhodne, no priam vám budú v pätách na každom kroku.

Na východe USA je množstvo letných turisticky vyhľadávaných miest a s tým je teda spojené aj každoročné vytváranie sezónnych pracovných miest. Čo vo väčšine prípadoch znamená, že je vysoký nárazový počet voľných pozícií a menší záujem zo strany pracovnej sily. Výhodná situácia pre mladých Európanov, ktorí si chcú dobre zarobiť, cestovať, zažiť dobrodružstvo a okúsiť, aké je to žiť v reálnom americkom svete.

Pobrežné mestá ako Ocean City, Atlantic City, Myrtle Beach či Virginia Beach sa tak počas letnej sezóny menia na európske mestečká. Tieto mestá sú obľúbené predovšetkým pre vysokoškolských študentov, ktorí sa rozhodli si spríjemniť štúdium letom v Amerike. Chodia do tejto oblasti už od polovice mája a ostávajú až do konca septembra, nakoľko je pre nich jednoduché nájsť dobre platenú prácu. Preto pri vašom pobyte nebuďte prekvapený, ak aj narazíte napríklad na skupinu Slovákov. Najmä v Ocean City to nimi v lete žije.

Tieto turististami a cez sezónu pracujúcimi študentmi obľúbené miesta majú dobrú strategickú polohu v rámci východného pobrežia. Čo sa týka výletov, v ich okolí je hlavné mesto USA, Washington, DC, ale napríklad z Atlantic City je to na skok aj do New Yorku. Myrtle Beach je zase južnejšie a niekoľkodňový výlet na Miami je na dosah. Tieto mestá sú menšie v porovnaní s americkými metropolami, preto budete mať naozaj pocit, akoby ste Atlantic ani neprekonali.

Foto: pixmac.sk, Kirby Lantz – flickr