Áno, príde večer a s ním aj každovečerný rituál. Váš pohár vína. No naskytá sa otázka, či to naozaj zostane len pri jednom poháriku?!? Ak vám niekto taktne no možno aj menej taktne naznačuje, že by ste tento váš „rituál“ mali nahradiť iným, napríklad cvičením alebo porciou  zdravého šalátu, máme pre vás zoznam výhovoriek a faktov, ktoré ste možno nevedeli, no výborne vám poslúžia ako sebaobrana a uspokojenie vlastného svedomia.

cover-1196154_640

Znižuje riziko depresie!

Prídete večer domov v tomto pochmúrnom počasí a máte pocit, že jediným vykúpením je pre vás pohár vášho obľúbeného vína. Naopak, máte pravdu. Štúdie na španielskej univerzite zistili a dokázali, že pitie vína účinne znižuje riziko depresie a pomáha k vyváženému mentálnemu zdraviu. Takže ani nezastavujte a nepremýšľajte, to víno v chladničke čaká len na vás.

Víno „zastavuje“ starnutie

Tak o tomto sa šušká už dlhšie no až prieskumy Harvardskej medicínskej univerzity zistili, že víno spolu s ďalším radom potravín má takzv. „anti-aging properties“ čiže vlastnosti, ktoré zastavujú starnutie. Takže váš pohárik vína je veľmi blahodarný pre váš vzhľad, veľmi účinná a príjemná forma ako vyzerať stále mlado.

Môže fungovať ako prevencia voči mnohým typom rakoviny

Milovníci červeného vína si svoj pohárik môžu vychutnať naozaj bez výčitiek, pretože aj keď sa to zdá mierne nedôveryhodné, štúdiá Harvardskej univerzity a výskumného centra v Los Angeles zistili, že víno priaznivo pôsobí pre naše telo a taktiež to môže byť aj akási prevencia proti rakovine prsníka a rakovine pľúc.

Pitie vína pomáha vašej krátkodobej pamäti

Výborná informácia najmä pre študentov! Štúdie preukázali, že zložka, ktorá sa nachádza v tomto nápoji podporuje krátkodobú pamäť a dokážeme si rýchlejšie zapamätať nové informácie. Takže ak vás čaká skúškové, pohárik denne sa stáva povinnosťou!

Krásna pleť bez nedokonalostí aj vďaka vínu

Resveratrol ,ktorý je obsiahnutý vo víne ,obmedzuje rast baktérií podporujúce akné a v kombinácii s antioxidantmi, ktoré sú tu taktiež obsiahnuté je to lepšia voľba ako kupovať drahé krémy! Výhovorka profíkov!

Víno sa dokáže (občas) vyrovnať návšteve posilňovne

Vedci z Univerzity v Alberte v Kanade zistili, že resveratrol zlepšuje funkcie srdca, mozgu ako aj kostí. To isté v podstate robíme aj v posilňovni, takže vôbec nemusíme mať výčitky, ak sa nám zrovna dnes nechce ísť cvičiť. Stačí si naliať pohár kvalitného vína a výsledok je takmer rovnaký.(nefunguje pri praktizovaní dlhodobo)

Foto: pixabay.com