Necestujeme len v rámci letnej alebo zimnej dovolenky. Často si nájdeme čas aj cez víkend a užívame si príjemný wellness alebo nás z práce vyšlú na služobnú cestu, alebo sa zúčastňujeme na výmenných pobytoch počas štúdia na univerzite. Cestovné poistenie by sa malo v týchto prípadoch stať naším verným spoločníkom.

Vyberte si najvýhodnejšiu cenu poistenia

V súčasnosti, keď je využívanie internetu bežnou súčasťou dňa, sa dajú prostredníctvom neho vybaviť rôzne veci. Naše nákupy, ale dokonca už aj poistenie rôzneho druhu. Nie je to vôbec zložité, najmä pokiaľ máme kontakt na špecialistu, ktorý je ochotný nám zadarmo v oblasti poistenia poradiť. Orientovať sa v ponukách rôznych poisťovní môže byť niekedy zložité, práve preto stránka Netfinancie.sk ponúka svojim návštevníkom kalkulačku, ktorá im po nahodení všetkých potrebných údajov poskytne zoznam poisťovní s cenami ich produktov. Ak máte záujem o cestovné poistenie, tak práve tu si viete vybrať to najvýhodnejšie, a navyše si ho vybavíte online. Nemusíte nikam chodiť a platbu poistenia vybavíte elektronicky priamo na účet zvolenej poisťovne. Miesto toho, aby ste niekam chodili, si bez stresu môžete užívať chystanie batožiny.

Výhody cestovného poistenia

Ak ste sa rozhodli pre pobyt v zahraničí, cestovné poistenie vám pomôže znášať náklady spojené s poskytnutím zdravotnej starostlivosti, ktoré môžu byť podstatne vyššie ako u nás na Slovensku, a tak svoj výlet nebudete musieť splácať ešte mesiace po jeho skončení. Je dobré, ak doklad o tom, že ste poistení, budete nosiť so sebou. Súčasťou cestovného poistenia je úrazové poistenie, poistenie zodpovednosti za škodu, storna zájazdu (leteniek, ubytovania), batožiny a osobných vecí. Pripoistiť si však viete aj privolanie opatrovníka alebo športových aktivít počas dovolenky. Na ceny poistného má vplyv krajina pobytu a jeho dĺžka, typ cesty a váš vek. Pri výbere cestovného poistenia sa zaujímajte aj o maximálnu výšku poistnej sumy, nielen o najvýhodnejšie ponuky.

Foto: pixabay.com