Život sa s nami hrá svoju vlastnú hru, ktorú my nevieme predpovedať, a tak sa častokrát stane, že nám do cesty vhodí prekážky, s ktorými sa nevieme popasovať úplne racionálne. Každý človek má svoje vlastné spôsoby riešenia problémov a, bohužiaľ, niektorí ľudia si sami vedome vytvárajú len ďalšie a ďalšie. Presne do tejto skupiny ľudí patria hráči, ktorým stávkovanie na športové zápasy prerástlo cez hlavu a z nevinnej zábavy sa stala choroba, ktorú je nutné bez odkladu riešiť, nakoľko sa ničia vlastné zdravie.

Kvôli zábave priamo do liečebne

Ak máte pocit, že vás priateľ či manžel venuje až príliš svojho voľného času stávkovaniu, zbystrite pozornosť, môže ísť o vznikajúcu alebo už pretrvávajúcu závislosť. Ľudia, ktorí stávkujú, to môžu robiť len pre zábavu. Hľadajú možnosti ako tipovať zápasy a vyhrávať, ale nerobia si ťažkú hlavu z prehry a už vôbec nemíňajú závratné sumy na jednotlivé zápasy. Vedia, kde majú svoju mieru a neprekračujú ju. Avšak, je tu aj tá druhá skupina ľudí, ktorým život naložil na plecia bremená a práve stávkovanie je ich únikom z reality, no ten ich smeruje priamo do liečebne.

Závislosťami sa zaoberajú v Odbornom liečebnom ústave psychiatrickom n.o. na Prednej Hore, kam sa zrejme dobrovoľne neprihlási žiadny hráč. Ak však máte silné podozrenie, že váš partner naozaj potrebuje pomoc, čo sa týka liečby, mali by ste mu toto zariadenie odporučiť, prípadne zistiť viac informácii a predložiť to ako možnosť na záchranu jeho samého a aj vášho vzťahu.

Ešte jeden tip

Jedným z hlavných dôvodov, prečo môže aj váš partner čoraz viac prepadať stávkovaniu je ten, že na podanie tiketu už nie je potrebné ani odísť z domu, stačí na to smartphone s internetom. A práve vplyvom jednoduchosti, aké aj mobilné tipovanie určite ponúka, trávi človek viac a viac času stávkovaním, pretože je to tak dostupné a pohodlné. Pár klikov na telefóne z pohodlia svojej obývačky, nie je dôvod povedať si nie. Takto si po každom stavenom zápase dovolí ešte jeden a potom ďalší a zrazu nevie prestať. Dobrou správou však zostáva, že každá závislosť sa dá riešiť, len človek, ktorý ňou trpí, musí chcieť!

Foto: pixabay.com