Jazyk je zdrojom chuťových pohárikov – pomocou neho si môžeme vychutnať jedlo a dorozumievať sa s ostatnými na základe reči. Tento svalový orgán dokáže však omnoho viac! Čínska medicína tvrdí, že pomocou jazyka možno diagnostikovať príznaky rôznych ochorení. Jazyk s čistým, hladkým povrchom s ružovkastou farbou s jemným bielym povlakom, prezrádza celkové zdravie. Ak to nie je váš prípad, postavte sa pred zrkadlo, vyplazte jazyk a riaďte sa nasledujúcimi inštrukciami.

Špička jazyka – Srdce a pľúca

Malé hrbolčeky na špičke jazyka znamenajú slabosť srdca a pľúc. Pre posilnenie pomôže najmä pravidelné športovanie, ideálny je beh, ktorý zabezpečí rytmické, voľné dýchanie a podporí činnosť srdca. Zároveň účinne pôsobí proti stresu, ktorý je po obezite, najväčším nepriateľom srdca.

Okraje jazyka – Pečeň a žlčník

Okrajová časť jazyka, pravej strany posiata rozsiahlym počtom hrbolčekov, upozorňuje na problémy spojené s pečeňou, predovšetkým na preťaženie pečene. Vo všeobecnosti tento zdravotný problém súvisí so zlým stravovaním; dôvodom môže byť väčšia konzumácia alkoholu alebo mastných jedál. Ľavý okraj jazyka, je zónou žlčníka; ak na nej spozorujete hustý povlak, pravdepodobne žlčník nepracuje správne, alebo poruchu vykazuje slezina.

Stred jazyka – Žalúdok

V strede jazyka sa vám vytvoril žltý povlak alebo je práve na tomto mieste, váš jazyk červenší ako na iných častiach? Pozor, ide o zažívacie ťažkosti! Vyvarujte sa preto ťažkým mastným jedlám, mliečnym produktom a kofeínovým výrobkom; jedzte radšej viac ovocia a zeleniny, ktoré obsahujú vzácnu vlákninu, potrebnú pre udržanie zdravého tráviaceho systému. Hltavé a neskoré nočné jedenie si tiež odpustite.

Koniec jazyka – Obličky

Fialové hrbolčeky na konci jazyka, môžu človeka nepríjemne prekvapiť! Môžu symbolizovať oslabenú činnosť obličiek, ktorej však možno predísť pravidelným pitím a stravovaním. Ďalej môžu symbolizovať aj sklon k bolestiam hlavy, spôsobený nedostatkom spánku a veľkým psychickým zaťažím a stresom.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!