Čím to asi je, že v lete chce byť každý krajší? Možno tým, že je v uliciach viac ľudí. Možno tým, že sa nemusíme starať o to, aby sme mali pod bundou dostatok svetrov pre pocit tepla. Možno nám skrátka slnko dodáva energiu a život sa nám zdá krajší. Nech je to akokoľvek, leto je šanca očariť svet okolo nás. Ako na to? Dajte na seba nejaké trendové doplnky. Ak vám nestačí niečo obyčajné, zapojte svoju fantáziu a prihoďte nejakú ozdobu.

Klobúky

Pod rozpáleným slnkom si treba svoju hlavu treba chrániť. Nemusíte byť zrovna na pláži v Karibiku, aby ste dostali úpal. Stačí byť aj v meste, či na záhrade. Preto stavte na klobúky. Nevyberajte žiadne masívne na zimu. Od slnka vás síce ochránia, no neprúdi do nich veľa vzduchu a tak sa vám hlava rýchlo zahreje a vy sa budete viac potiť. Najvhodnejšia alternatíva sú „slameňáky“. Vyberte si podľa svojho gusta. Môžete sa razom premeniť na sexy cowboy girl, alebo na nežnú paničku z veľkomesta. Slamený klobúk môžete ozvláštniť malou ozdobou, ako je pierko, či šperk z kamienkov. Ak si chcete pripadať ako na Havaji, vyberte si jednoznačne kvety. Tie môžu byť umelé, látkové, alebo vymodelované z Fima. Podobné ozdoby nie sú finančne náročné a dajú sa ľahko zohnať.

Slnečné okuliare

Zdalo by sa, že okuliare nepodliehajú trendom. Opak je však pravdou! Trendy prichádzajú, no v prípade okuliarov sú naozaj dosť trvácne. Keď prišli do módy pilotky, bol to veľkú boom, no a ten trvá do dnes. Ako byť však najviac trendy? Určite by ste mali vyskúšať veľké plastové rámy a priehľadné sklá. Pokiaľ je to na vás až príliš jednoduché porozhliadnite sa po rôznych ozdobách. Nalepené kamienky spravia z obyčajných rámov divy. Môžete ich opatrne nalepiť aj do rohov skiel. Na kraj rámov môžete zavesiť malé šperky, ktoré oživia model, ale nebudú vám zavadzať. Vhodné sú rôzne farebné pierka, ktoré sú ľahučké a držia tvar. Takéto okuliare veru nikto určite nemá! Vizáž doplníte veselými náušnicami napríklad so Swarovski kamienkami, ktoré sa budú hodiť k okuliarom.

A čo s topánkami?

Tie dnes dostať v nespočetných kombináciách. Čo spraviť ale vtedy, keď neviete nájsť vaše vysnívané? Pomôcť si môžete aj sami. Špeciálny kus vykúzlite aj z obyčajných sandáliek. Stačí vám na to napríklad šatka. Tú si poskladajte, alebo zrolujte do šnúry, následne nájdite stred a ten omotajte na predok sandálky. Potom už len omotávajte šatku okolo remienkov a na konci zaviažte. Letné plážové topánky máte hotové. Ak by ste chceli ladiť napríklad so slameným klobúkom pre cowboy girl, môžete si na sandále vyrobiť strapce z koženky. Tie vykúzlite nastrihaním látky. Vrchnú nenastrihanú časť len preložíte cez vrchný remienok sandálky a zalepíte. Ako doplnok sa perfektne hodia menšie farebné pierka, ktoré upevníte aj silónom.

Foto: pixmac.sk, Maria Morri – flickr