Prichádzajúca jar je skvelá nielen z toho dôvodu, že môžeme odhodiť nepohodlné hrubé bundy a zabudnúť na nekončené vrstvy a zimu, ale aj preto, že môžete vyraziť do prírody a načerpať energiu, urobiť niečo pre seba, svoje telo a duševné zdravie. Odpútajte sa aspoň počas víkendov alebo iných voľných dní od mestského rýchleho života a vybehnite do prírody. Využívajte pekné počasie pre svoj prospech a vyťažte z neho čo najviac pozitívnych účinkov.

Nie je nad to, keď cez víkend zoberiete svojho partnera, deti, kamarátku alebo psa a vybehnete na turistiku či len jednoduchú prechádzku do lesa. Stačí sa ísť nadýchať čerstvého vzduchu, prísť na iné myšlienky, vyčerpať sa fyzicky, ale nabiť duševne. Odíďte aspoň na pár hodín z domu, choďte si užiť slnečné lúče a nemyslite na prácu, povinnosti a stres.

Jar je na šport ideálna

Príroda je skvelá aj na športovanie. Nemáte sa naozaj na čo vyhovárať, pretože behať môže ísť takmer každý. Stačí si vybrať dobrú trasu popri rieke, hrádzi či kúsok za mestom a pár kilometrov odbehnúť. Nevládzete? Dajte si rýchlu chôdzu a striedajte ju s behom. Ak máte radšej objavovať okolie zo sedla bicykla, urobte si okružnú jazdu a využite jarné slnečné počasie, ktoré vám praje. Nezabúdajte na prilbu kvôli bezpečnosti a dostatok tekutín. Obdivujte krajinu okolo seba, vážte si ju a spoznávajte. Určite je vo vašom okolí niekoľko cyklistických trás, ktoré ste ešte neprešli a jar je na to ideálna.

Oddych

Jarná príroda nemusí byť len zdrojom pre šport a fyzickú aktivitu, ale aj pre oddych. Nachystajte si košík skvelého jedla, zoberte teplú deku, kávu do šálky a vyberte sa na piknik. Čo je lepšie ako zobrať ľudí, ktorí sú vám blízki, na výlet do slnkom zaliateho parku a tam si pár hodín posedieť, porozprávať sa, očistiť sa od práce, povinností v domácnosti?

Foto: pixabay.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!