Staňte sa lepším človekom. Osobnostný rozvoj je dôležitý pre každého jedného z nás. Nikto nie je dokonalý, no všetci sa k tomu snažíme priblížiť, tak prečo sa neposúvať stále dopredu a byť každým dňom lepšou verziou samého seba? Hovorí sa, že vizualizácia je najlepším spôsobom na dosiahnutie cieľov. Tak si stanovte krátkodobé a dlhodobé výzvy, spíšte si ich a začnite na nich pracovať. Pre seba!

Rôzne druhy

Mať viacero výziev naraz nie je vôbec na škodu. Skvelým tipom je mať týždenné, mesačné a ročné výzvy zároveň, na ktorých súčasne pracujete. Ak máte niečo napísané, je vám to na očiach, malo by vás to motivovať. Vyfarbujte si, kreslite, vizualizujte a choďte si za plnením výziev. Jedna z nich môže byť napríklad prečítať určitý počet kníh za rok. Založte si zošit, kde si ich budete značiť a vidieť svoj pokrok k dosiahnutiu výzvy. Nastavte si tempo a nepoľavujte. To platí pri všetkých, nie len pre čítaní.

Odmeňujte sa

Plnenie svojich výziev vás posúva dopredu a pomáha vám stať sa lepším človekom, úspešnom, idúcim si za svojimi snami. Veď si len predstavte ročnú výzvu navštíviť šesť nových krajín, kde ste ešte nikde neboli. Ak tento sen chcete naozaj naplniť, budete musieť tvrdo pracovať a vyjsť zo svojej komfortnej zóny. Za každú splnenú výzvu sa odmeňte ďalšou, nemôžete predsa stagnovať. Ale aby ste mali aj dostatok oddychu popri náročnej práci na výzvach, doprajte si z času na čas úplné vypnutie napríklad v podobe wellnessu.

Prehra neznamená vaše zlyhanie

Ľudia si nastavujú výzvy, ktoré sú naozaj náročné a vyžadujú si nielen dlhý čas, ale aj poriadnu prácu a nie vždy sa všetky ciele podaria splniť. Nemali by ste to brať ako vaše zlyhanie, ale práve naopak! Zoberte si z toho to dobré, a to je motivácia na zlepšenie sa. Nemajte zo seba zlý pocit, pretože snaha je to, čo sa cení.

Foto: pixabay.com