Ranný budík, rýchla káva, raňajky so sebou, pusa na rozlúčku, zabuchnutie dverí. Celý deň v práci, hodina v posilňovni, nakúpiť potraviny, utekať domov, navariť večeru, upratať, postarať sa o deti, pusa na dobrú noc, z času na čas prídu na rad aj partnerské povinnosti a deň je za vami. Týždeň, mesiac, roky. Zrazu pri tomto tempe zistíte, že ste sa s partnerom natoľko odcudzili, že medzi vami úplne vyprchala láska, ktorá ešte nedávno prekvitala. Kde sa stala chyba?

Ženieme sa za cieľmi

Viac ako partnera sme sa začali zameriavať na plnenie vlastných cieľov. Chceme byť čo najlepšie, sebestačné a dosiahnuť čo najviac. Pritom si všetkom voľný čas zaberieme povinnosťami, vytvárame si čoraz dlhšie „to do listy“, na ktorých nám už, bohužiaľ, neostáva čas na kedysi milovaného partnera. Do vzťahu sa vnoril chlad. Namiesto večera stráveného ničnerobením pri dobrom filme s vínom v ruke berieme na kolená notebook a dokončujeme resty, prípadne hľadáme ďalšie výzvy, do ktorých by sme sa pustili. S mužmi je to podobne.

Čas spolu je nekvalitný

Určite poznáte aj ten pocit výčitiek, ktorý sa dostaví, ak si predsa len urobíte jeden na druhého čas. Zrazu začnete cítiť, že vám uteká drahocenný čas, ktorý by ste mohli stráviť na tréningu, čítaním motivačnej knihy či pracovaním. A presne toto musíte zmeniť, ak chcete svoj vzťah zachrániť. V opačnom prípade budete naďalej žiť ako spolubývajúci, ktorí už len zdieľajú spoločnú minulosť, účty a domácnosť.

Prestaňte sa hnať za úspechmi, veď v živote nejde o to mať čo najviac peňazí, ale byť šťastný. Sama s dosiahnutými cieľmi nebudete mať ani s kým vašu radosť zdieľať. Naučte sa pracovať toľko, aby vám vždy ostal čas na ľudí okolo. A ak s partnerom pociťujete krízu a vzdialili ste sa od seba, bojujte o váš vzťah. Dajte si obaja oddych od práce, choďte na dovolenku, trávte spolu viac času. Stojí to za to!

Foto: pixabay.com