Žijeme v dobe technológií, kedy ľudia uprednostňujú komunikáciu pomocou sociálnych médií pred komunikáciou naživo. Práve tento dôvod sa často odráža na vzťahoch.

engagement-1718244_640

Pozvanie

Nie je to tak dávno, keď sme úplne bežne dostali pozvánku do kina či na kávu po nejakom rozhovore naživo. Tak, že nás chlap oslovil a my sme sa celé pýrili. A celkom iste môžeme zhodnotiť, že to bolo pre nás oveľa vzácnejšie. V dnešnej dobe žiaľ prevláda forma komunikácie pomocou sociálnych médií. A tak pozvánku na rande či obyčajné stretnutie dostávame cez SMS správy alebo pomocou sociálnych sietí. Tým sa mnohokrát vytratí prvotné čaro.

Častým problémom, ku ktorému dochádza pri komunikácií v tejto forme je komunikačný šum.

Tieto okolnosti v komunikačnom šume skresľujú  a narušujú prenos informácie.  Rušivé vplyvy spôsobujú, že správa môže byť zle prijatá. Ľudia sa teda medzi sebou môžu chápať inak, ako by sa mali. Rovnako strácame kontakt s ľuďmi, nakoľko máme pocit dostatočného kontaktu s danou osobou, pretože sme v neustálom spojení cez internet. Práve to je častým dôvodom, na ktorom stroskotávajú dnešné vzťahy.

Dostatočné prípravy

Na začiatku vzťahov bývajú bežné častejšie stretnutia, aby sa ľudia navzájom lepšie spoznali. Každý sa dostatočne pripraví, vyberie tú správnu kombináciu oblečenia a vydá sa na rande s nádejou, že všetko dopadne tak, ako má. Všetky tieto chystačky patria neodlučiteľne k sebe. Pre ženu je to skvelá príležitosť ako sa pekne obliecť a namaľovať. Dôležité však je, aby bol každý sám sebou. Čo však nie vždy vďaka tréme ide. V minulosti po návrate zo schôdzky ženy kamarátkam celkom dopodrobna opísali čo mali na sebe, či vôbec celý priebeh stretnutia. Dnes však tieto rozhovory nahrádzajú správy, ktoré nie raz obsahujú fotky, ktoré si kamarátky posielajú ešte pred vykročením z domu. Aj vďaka tomu strácame čaro dlho očakávaných debát s kamarátkami, kedy sme boli celé nadšené preto, aby sme im stihli všetko vyrozprávať.

Kontrola partnera

Pred niekoľkými rokmi bolo normálne, že po rande zvykol chlap zavolať či napísať, spýtať sa jej ako sa má alebo kedy sa opäť stretnú. V dnešnej dobe môžeme vidieť, že ak si dvaja navzájom sadli, sú v kontakte cez internet od momentu, kedy sa rozlúčili. Čo však nemusí byť zlé, no mnoho žien či mužov má tendenciu kontrolovať toho druhého viac, než je potrebné. Na sociálnych sieťach môžeme vidieť čas posledného prihlásenia. Zrovna táto funkcia nás môže neraz nahnevať, lebo napriek tomu, že daná osoba na internete bola, my sme jej odpoveď nedostali. To je jeden z dôvodov, ktorý predchádza k častým hádkam vo vzťahu. Naopak musím vyzdvihnúť aj pozitívnu stránku tejto doby médií. Technológie stále napredujú a umožňujú nám komunikovať medzi sebou aj na diaľku. Prostredníctvom rôznych sietí či aplikácií vieme byť v kontakte s druhou osobou a to dokonca zadarmo. Za túto vymoženosť môžeme byť určite vďační.

love-600488_640

Je veľmi dôležité, aby ľudia nezabúdali ako veľmi je dôležitý fyzický kontakt s osobou. Môžeme tak spoznať daného človeka z úplne inej stránky ako cez internet. A preto: nepíšte, stretnite sa!

Foto: pixabay.com