Dámy, priznajte sa, ktorá z vás ešte nesiahla po páre vysokých podpätkov len preto, aby ste zaujali mužské pokolenie? Tento spôsob získavania pozornosti si, my ženy, musíme častokrát vytrpieť. Už si viac nezahryzujme do jazyka, ale poďme sa spoločne pozrieť, ako tento problém môžeme raz a navždy vyriešiť!

Vyberme si tie správne

Pri výbere tenisiek je dôležité prihliadať na to, akým typom postavy disponujeme. Aby sa tenisky stali plnohodnotnou náhradou podpätkov, musíme si vybrať nie len adekvátnu veľkosť, ale aj výšku a šírku topánok. Chlapov odrádzajú mohutné tenisky. Mohutné však nie sú tie s vysokou platformou. Práve vysoká platforma dokáže navodiť high heels dojem. Nebojme sa ani 4, 5 alebo aj 6 centimetrových platforiem. Nízkym dámam ešte aj pridajú pár centimetrov a opticky predĺžia nohy. Dámy s pár centimetrami navyše z nich tiež strach mať nemusia. Tajomstvo, ktoré robí z vysokých platforiem sexy obuv sa skrýva aj v ich konštrukcii. Sú navrhované tak, aby postupne splynuli s celými dolnými končatinami. Ich úlohou je začať kreovať outfit, nie ho celý vytvoriť. Vytvoria dobrý základ na to, aby sme mohli byť kreatívnejšie vyššie.

legs-434918_640

Adekvátne ich skombinujme

Mnoho z nás sa bojí tenisiek práve kvôli tomu, že nevieme, ako ich správne kombinovať s oblečením. Už dávno neplatí, že tenisky sa hodia len k športovému outfitu. Stále ale sú aj príležitosti, kedy si módna etiketa predpismi priam žiada podpätky, no tie nateraz vynechajme. Pri spoločenských udalostiach, ktorými sú napríklad jubilejné oslavy narodenín, promócie, krstiny alebo prvé sväté prijímania sa snažíme obliecť slušne, preto siahame väčšinou po podpätkoch. No s otlakmi na pätách nám v hlavách môžu ostať aj nepríjemné spomienky na skvelú oslavu. Ako to riešiť? Na takéto oslavy si kľudne môžeme obuť aj elegantné tenisky. Nemali by však pútať pozornosť. Voľme svetlé farby ako je biela, béžová, svetlomodrá alebo si vyberme z jemných odtieňov ružovej či marhuľovej.  Nehodia sa k nim šaty príliš lesklých materiálov, nájdite si skôr jednoduché bavlnené. Skvele dodajú šmrnc aj kostýmom s úzkymi nohavicami, ktoré sú momentálne veľmi trendy. Aj tu upozorňujem, že šírka tenisiek by sa nemala výrazne líšiť od šírky vášho chodidla. Pokiaľ si zvolíme akúkoľvek obuv enormných rozmerov, privodí to aj nejaké to kilečko navyše. Vyberme si ľahké tramky bez výrazných aplikácií či kamienkov. Snažme sa hľadať také kúsky, kde absentujú výrazné vzory. Menej farieb, menej pozornosti – preto si naše tenisky na spoločenskej oslave ani nikto všimnúť nemusí a budeme sa cítiť omnoho pohodlnejšie ako zvyčajne.

wedding-706408_640

Cíťme sa príjemne

Žiaľ, v podpätkoch si nevychutnáme ani romantickú prechádzku kamenistým chodníčkom. Každá z nás raz zažije alebo už zažila svoje vysnívané rande. O čom to je, ak si ho nemôžeme užiť minimálne tak dobre, ako chlapi? Ďalšou a jednou z najväčších výhod tenisiek oproti ich súperkám je práve komfort. Siahame po teniskách, keď ideme na nákupy, do hôr na turistiku, do mesta alebo ich využívame pri športe. Problémom občas je, že nie všetky tenisky sú také pohodlné, ako by sme si predstavovali. Riešením sú uhlíkové vložky do topánok. Svojim ergonomickým tvarom nám nie len zabezpečia pohodlie, ale dokážu dokonca absorbovať rôzne zápachy. Ich ďalšou výhodou je dlhá životnosť a takmer minimálna zničiteľnosť. Na trhu je ich dostatok, zoženieme ich v zdravotníckych potrebách v cene od dvoch do desiatich eur. Vďaka nim nebudú na zahodenie žiadne tenisky, v ktorých sme sa doposiaľ necítili dostatočne komfortne.

car-690275_640

Nakupujme ešte výhodnejšie

Očami ich priam žerieme, ale v košíku pre ne miesta skrátka niet. Dnes si ich nekúpim, pretože stoja veľa. Túto vetu si už určite každá z nás povedala nejeden raz v živote.  Aj tu nájdeme riešenie! Faktom, z ktorého sa dnes tešia naše peňaženky, je, bez pochýb, dostupnosť lacných tenisiek na trhu. Ceny sa môžu líšiť aj o dvojnásobok. Kde hľadať obuv, po ktorej neskutočne tužíme, ale z finančného hľadiska je pre nás nedostupná? Porovnávače cien sú správnou cestou. Na internete nájdeme množstvo portálov, ktoré nám nájdu dostupné tenisky za najvýhodnejšiu cenu na trhu. Stačí, ak si vyhľadáme webovú stránku slúžiacu na porovnanie cien. Zadáme názov vysnívaných tenisiek, ktorých kúpu sme si v pridrahom obchode nemohli dovoliť. V priebehu niekoľkých sekúnd portály vyhľadajú a porovnajú ceny zo stoviek obchodov. Výhodou je, že si cenu priamo odkontrolujeme u konkurencie, nájdeme tenisky za najnižšiu cenu a máme možnosť prečítať si aj recenzie na daný eshop. Denne nakupuje prostredníctvom internetových obchodov čoraz viac ľudí. Vďaka ich postrehom na porovnávacích portáloch sa podvodov na internete už nikdy viac nemusíme báť.

Foto: pixabay.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!