Rozhodli ste sa, že spravíte niečo pre svoje zdravie a začali ste športovať? To je skvelé, ale viete, ako sa pri športe správne stravovať? Správna výživa je dôležitou otázkou aj pri športovaní. Nespoliehajte sa na to, že môžete zjesť hocičo a hocikoľko, veď to predsa vypotíte pri športe… Omyl! Zdravá výživa by mala byť vašou prioritou za každých okolností…

Výživa a zdravie ruka v ruke so športom

Výživa a zdravie úzko súvisia so športovaním. Ak nešportujete pravidelne, tak raz za mesiac, nemusíte radikálne meniť svoj jedálníček. Ak ste sa však rozhodli športovať pravidelne, robiť pre svoje zdravie a telo niečo prospešné, zmenu si vyžadujú aj vaše stravovacie návyky. Zvyknite si na pestrú stravu, bohatú na balastné látky a chudobnú na tuky. Uprednostnite surovú a dusenú zeleninu a aspoň raz do týždňa si doprajte ryby. Namiesto troch sýtych jedál, jedzte denne viac malých porcií a jedlo, čo najpomalšie požujte.

Výživa pre športovkyne by mala obsahovať predovšetkým veľa vitamínov, minerálnych látok, stopových prvkov a taktiež bielkoviny a cukry. Bez týchto látok, organizmus nemôže správne fungovať, typickými sú pocity malátnosti, únavy a vyčerpanosti. Pre bežný život aj pre šport, človek potrebuje dostatok energie; pri podanie správneho športového výkonu to platí dvojnásobne. Cukry sú pre telo športovkyne tiež veľmi dôležité, hoci je dokázané, že klasický cukor vyvoláva pocit hladu, aj keď telo nepotrebuje prísun energie. Vyberte si ten správny cukor pre šport! Ideálnym, ľahko stráviteľným zdrojom cukru, čiže energie, sú celozrnné výrobky, ovsené vločky a samozrejme ovocie a zelenina. Jednu až dve hodiny pred tréningom, by ste mali skonzumovať ľahko stráviteľné jedlo bohaté na bielkoviny; ideálnymi sú strukoviny, obilniny, zemiaky či mliečne výrobky. Nezanedbávajte správnu výživu a pravidelné pitie!

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!