Z našich domovov sa ako šibnutím čarovného prútika vytratili obrovské ťažké koberce a na ich miesto nastúpila praktická laminátová podlaha alebo parkety. Čo sa týka záclon a závesov, je to trošku zložitejšie. V minulosti sme si bez nich nevedeli predstaviť ani to najmenšie okienko. Dnes sú v niektorých prípadoch nahradené žalúziami alebo roletami. Napriek týmto skutočnostiam patria k milým aj praktickým interiérovým doplnkom. Dokážu miestnosť spríjemniť a vkusne doladiť.

Pri výbere záclon a závesov treba myslieť na to, aby pôsobili harmonicky s ostatným zariadením a interiérovými doplnkami. Móda sa neustále mení, ale s pokojom sa môžete spoľahnúť na vlastný vkus.

Veľmi obľúbené a trendovo pôsobiace sú krešové záclony z organzy v rôznych farebných vyhotoveniach. Vyrábajú sa v jednoduchých vzoroch alebo aj s prepracovanými motívmi. Klasikou sú biele žakárové záclony s rôznymi detailne premyslenými oblúkmi. Stretli ste sa niekedy s pojmom markizeta? Markizeta je materiál, z ktorého sa zhotovujú záclony, ktoré sa hodia do každého interiéru.

Najviac využívaná miestnosť je kuchyňa. A práve kuchyňa je stvorená pre využitie krátkych drapérií. Drapérie sú vyhotovené z rôznych materiálov, farbách a vzoroch.

Záclona v detskej izbe má pôsobiť veselo a spôsobovať našim ratolestiam radosť. Žakárové záclony s detskými postavičkami alebo šnúrkové záclony popretkávané drobnými farebnými vzormi rozveselia aj tú najzachmúrenejšiu detskú tváričku.

Obývacia miestnosť je stvorená pre značnú dávku luxusu. Tak prečo nevyužiť luxusné záclony z kvalitných materiálov plné lesku a zaujímavých dekorácií zdobené krajkami práve vo vašej obývačke?

K vianočným a veľkonočným sviatkom patrí nielen rodinná pohoda, ale aj vyzdobený príbytok. Jednou z možností, ako atmosféru domova prispôsobiť sviatočnému čaru sú záclony s aktuálnymi motívmi sviatkov.

K záclonám neodmysliteľne patria riasiace stuhy a dekoračné ozdobné spony v striebornom, zlatom alebo farebnom prevedení v motívoch hviezd, kvetov či slnka.

Akosi automaticky k záclonám priraďujeme závesy. Závesy v súčasnosti plnia skôr dekoratívnu ako praktickú funkciu. Vyrábajú sa z prírodných materiálov, v pestrej farebnej škále a rôznymi odleskami.

Pri nakupovaní záclon, závesov či iných dekoračných predmetov myslite na to, že azda najdôležitejšia vlastnosť, ktorú by malo vaše obydlie vyžarovať, je harmónia.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!