Behať po nákupnom stredisku s nákupným košíkom v ošiali zliav a akcií, je nepochybne náročným behom, ale zatiaľ nie je vyhlásený za športovú disciplínu. Zabudnite preto na olympiádu v behu po nákupnom stredisku a začnite sa venovať skutočnému športovému behu.

Prečo si vybrať práve beh?

Beh a chudnutie je pre človeka, azda najprirodzenejšou pohybovou aktivitou, naše telo je stvorené pre behanie. Pravidelný beh blahodarne prospieva celkovému zdraviu; podporuje svalovú činnosť, posilňuje srdce, srdce sa stáva odolnejším napríklad voči stresu, ďalej zväčšuje kapacitu orgánov, najmä dýchacieho systému, zvyšuje prekrvenie i výkonnosť mozgu. Beh takisto zlepšuje celkovú kondíciu, vylepší vám náladu kvôli vyplaveniu hormónov šťastia a môžete úplne zabudnúť na ukladanie tukových vankúšikov.

Ako začať s behom?

Ešte predtým, ako si vybehnete za športom, kúpte si pohodlné, kvalitné topánky s hrubšou podrážkou, pohodlnú športovú súpravu, v ktorej sa budete cítiť príjemne a pohodlne. Ako teda začať s behom?

  • Poriadne sa rozcvičte, stačí 5 minút jednoduchých cvikov, ktorými ponaťahujete svalstvo, pripravíte ich na beh
  • 5-10 minút bežte uvoľnene a pomaly, len sa rozbiehate
  • Ďalších 5 minút venujte zas rozcvičke, zamerajte sa na oblasť pliec, chrbta, bokov a nôh
  • Potom ešte bežte 15-45 minút
  • Na záver nezačnite šprintovať, pomaly dobehnite do cieľa, krúžte rukami, dvíhajte vysoko kolená, poskakujte, čím by ste mali predísť svalovici

Beh na dlhé trate…

Behať jeden krát do mesiaca, aby ste sa dostali do formy, nestačí. Vyhraďte si pre beh aspoň polhodinu, ideálne 3x do týždňa. Toto odporúčanie platí hlavne pre začiatočníkov, neskôr si dobu behu či dĺžku trasy, môžete postupne predlžovať.

A hlavne nezabudnite, že pri behu nejde o to, podávať bežecké rekordy, ale urobiť niečo pre svoje zdravie a tak si zabezpečiť účinné spaľovanie tukov, čiže naštartovať chudnutie.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!