Kedy, ak nie na Nový rok, by ste mali urobiť zmenu, po ktorej túžite už dlhší čas? Práve teraz je ten správny čas urobiť za starým životom hrubú čiaru a ísť si za tým, čo chcete. Už viac nelipnite na výhovorkách a ospravedlňovaní sa samých pred sebou. Ukončili a zanechali ste za sebou uplynulý rok. Máte pred sebou nových dvanásť mesiacov, ktoré by ste mali využiť naplno. Nie ste spokojná vo svojej práci? Tak ju zmeňte, a to najlepšie čím skôr. Nový rok, nové možnosti, nové dobrodružstvá. Nečakajte na príležitosť, tie nepadajú z neba, jednoducho si ju začnite hľadať alebo si ju vytvorte.
1topzena
Ak máte ambície rozbehnúť svoj vlastný biznis, možno si budete vedieť čas zariadiť tak, že nemusíte ihneď podať výpoveď vo svojom zamestnaní a popri rozbiehaní vlastnej firmy budete mať aspoň pravidelný príjem. V prípade, že stabilný pracovný čas neumožňuje postaviť nové podnikanie na nohy, budete musieť spraviť razantné rozhodnutie a zo svojej práce odísť. Nezabúdajte však na výpovednú lehotu, ktorá je na väčšine pozícii dvojmesačná.

Zdravie nad peniaze

Niekedy by ste si mali spomenúť na to, že duševné zdravie, spokojnosť a život bez stresu je dôležitejší než peniaze. Takže ak vo svojej práci nie ste spokojná a rady by ste robili niečo iné a necítite sa práve na vlastný biznis, potom je možno na zamyslenie prijať aj takú pracovnú pozíciu, na ktorej budete zarábať o čosi menej, no budete o poznanie viac spokojnejšia. Pre vašu rodinu bude určite dôležitejšie, ak sa budete doma po práci usmievať a neprejavovať zlú náladu, ako keby ste mali zarobiť o niekoľko eur viac.

Samozrejme, chce to odvahu zanechať svoj pohodlný život, na ktorý ste zvyknutý, máte určitý zabehnutý rytmus a zrazu máte ísť do novej práce, kde si budete musieť veľmi rýchlo zvyknúť na nový kolektív, počítačové systémy či náplň práce a v neposlednom rade aj šéfa. A, kto vie? Možno sa tým šéfom v roku 2016 stanete práve vy.

Ilustračné foto: pixabay.com