Dnes je veľmi časté zakladanie spoločností, a preto sa naskytá sa otázka, prečo je tomu tak? Dôvod je veľa, a ak by ste sa spýtali podnikateľov, prečo sa rozhodli pre založenie vlastnej firmy, dostali by ste rôzne odpovede, pričom jedna by bola najčastejšia – dosiahnuť zisk a byť sám sebe pánom. Podnikať sa dá prostredníctvom živnosti alebo prostredníctvom obchodnej spoločnosti – založením firmy, formou s.r.o, a.s., v.o.s či k.o.s. Z dôvodu súčasného rovného zaťaženia u nás je lepšou voľbou práve obchodná spoločnosť, aj keď zriaďovacie náklady na jej založenie sú vyššie. Najčastejšou obchodnou spoločnosťou je spoločnosť s ručením obmedzeným (s.r.o.). Vznikajú aj akciové spoločnosti (a.s.), ale sú skôr vhodné pre kapitálovo náročnejšie firmy. Hlavnou výhodou založenia sro je obmedzené ručenie, len do výšky svojho nesplateného vkladu, ako aj fakt, že spoločnosť môžeme kedykoľvek predať, a vo väčšine prípadov na nej ešte získame. Proces založenia spoločnosti môže byť veľmi jednoduchý, ale na druhej strane aj veľmi zložitý. Vyžaduje určitú znalosť právnej legislatívy a isté skúsenosti. Ak patríte medzi tých, ktorí chcú podnikať, ale netrúfajú sa založiť si vlastnú spoločnosť, poradíme vám. Informujte sa na ready made spoločnosti. Že ste o nich ešte nepočuli? Sú to hotové spoločnosti, ktoré vznikli len za účelom ich následného predaja. V praxi to znamená, že môžete zakúpiť hotovú spoločnosť s ručením obmedzeným. Jej základné imanie je celé splatené, nemá žiadne nesplatené záväzky ani pohľadávky. Jej zakúpením môžete začať podnikať v priebehu niekoľkých hodín. Pokiaľ ste naozaj o takýchto spoločnostiach nepočuli, zaiste vás potešil fakt, že existujú.

Ďalšou veľmi zaujímavou službou súčasnosti je ponuka virtuálneho sídla. Znamená to, že niektoré začínajúce ale aj fungujúce firmy z nejakého dôvodu nepotrebujú alebo nechcú mať vlastné sídlo. Práve tieto firmy môžu ponuku virtuálneho sídla využiť a ušetriť tým prevádzkové náklady na vlastné sídlo.

Foto: Pixmac.sk, Eric Schmuttenmaer – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!