Internet v dnešnej dobe hýbe svetom a keby ste chceli, naozaj takmer všetko už vyriešite z pohodlia domova a za prítomnosti počítača. S takouto technickou vymoženosťou však prichádza aj množstvo nástrah, ktoré si často ani nemusíte uvedomiť, až kým sa nevyskytnú vo vašom okolí, ba dokonca vo vašej rodine. Hovoríme o hazardných online hrách, ktoré môžu poľahky vyvinúť rovnakú závislosť ako tie v kamenných kasínach.

Veľký krok u susedov

Vplyv hazardných hier a ich jednoduchá dostupnosť na internete však musí skôr či neskôr prejsť určitou zmenou, pretože limity sú nastavené pomerne benevolentne. Čo však od 1. januára tohto roku neplatí v Českej republike, kde bola do zákonu zavedená regulácia online kasín, a to takým spôsobom, že získanie licencie na prevádzku takejto formy zábavy už nebude také dostupné. Proti zákonu stoja aj živé prenosy z herní s krupiérom. Prísne, nevýhodné pre kasína, no bezpečné pre používateľov.

Najlepšie je skoncovať ihneď

Okrem toho v Česku aktívne sledujú aj online ruletu a hráč musí najprv prostredníctvom pošty overiť jeho identitu, aby bol vôbec pripustený k hre. Nie je vylúčené, že k podobným opatreniam dôjde aj na Slovensku. V prípade, že bojujete s niekým vo vašom okolí a snažíte sa o jeho odpútanie od hazardných hier, práve tieto zákonom dané regulácie by mohli byť pomocným štartovačom.

Hazardné hry a najmä tak dostupné online kasína môžu mať neblahý vplyv na psychické zdravie hráčov, pre ktorého je náročné povedať si dosť. V Česku to tak za mnohých spravil teda nový zákon. Ak máte niekoho pri sebe, kto sa nevie od hazardných hier odpútať, skúste ho primäť na iné myšlienky a činnosti. Veď je toľko iných možností, ako tráviť voľný čas, než hraním hier v online kasínach, ktorými sa budete posúvať dopredu, nebudete stagnovať, že by bola škoda ich neskúsiť.

Foto: pixabay.com