„Bože, ten je krásny! Kedy bude svadba?“ No priznajte sa, koľkokrát ste chceli túto frázu počuť z úst svojich priateliek pri ich pohľade na váš prsteník? Zrejme každá žena túži po okamihu, kedy jej milý pred ňou na kolenách vytiahne červenú semišovú krabičku (najlepšie v tvare srdca) a povie tú osudovú otázku – vezmeš si ma? Čo sa však všetko skrýva v pozadí tohto krásneho momentu?

Nákup šperkov vo všeobecnosti nie je jednoduchý, a to zväčša ani pri výbere pre seba samú, nie to ešte vtedy, ak ho kupuje muž bez prítomnosti svojej drahej polovičky. Šperk musí sadnúť jeho majiteľke nielen veľkosťou, farebne, zložením, materiálom, ale musí sa dokonale hodiť aj k jej povahe a osobnosti. Zrejme by sa nenápadnej duši ťažko nosil masívny kameň alebo extravagantnej dáme malý kamienok. Tieto pravidlá platia o to viacnásobne pri výbere prsteňa určeného k zásnubám.

Poznáte jej túžby?

Zásnubné prstene sú niečo tak záväzné, že musia vyjadrovať presne to, čo muž k žene cíti. Mal by dokonale vedieť, čo sa jeho drahej páči, čo má rada a čo by naopak, na svojom prste nezniesla. Bolo by totižto veľmi nepríjemné partnerské faux pas, keby muž žiadal svoju priateľku o ruku napríklad s prsteňom z bieleho zlata, ktoré ona výlučne nenosí, nepáči sa jej, alebo prsteň s veľkým do očí bijúcim diamantom, ktorý partnerke bude už len pri pohľade naň vadiť na prste.

Práve diamantové šperky bývajú často kameňom úrazu. Pravdaže, nie preto, že obsahujú diamant, ten chce vidieť na svojom prste poväčšine každá žena túžiaca po kvalitnom a drahom šperku. Problém však môže nastať vo chvíli, ak je tvar diamantu príliš veľký, čo nemá rada každá žena, alebo veľmi vystúpený do výšky, čo môže spôsobiť zatrhávanie šiat či zachytávanie o všetko naokolo. Aj pri výbere snubného prsteňa platí staré známe pravidlo – menej, je niekedy viac!

Tradíciu nepremôžete

Síce zásnubné prstene nepochybne patria medzi originálne darčeky, pretože sa nedarúvajú, a hlavne ani nedostávajú s každodennou periodicitou, no nemalo by sa s ich originalitou priveľmi narábať a riskovať. Pri výbere, kúpe a darovaní je akási pomyselná tenká hranica, na ktorej tradičnosť zväčša vyhráva nad módnymi trendmi a výstrelkami. Práve preto je v niektorých rodinách zvykom si zásnubný prsteň posúvať medzi generáciami, čo znamená pre ženu, ktorá prsteň nosí, veľkú poctu a určitú emocionálnu zodpovednosť či spolupatričnosť voči rodine.

Nie je veľkým spoločenským tajomstvom, že zásnubné prstene nie sú lacnou záležitosťou. Tieto šperky sú znakom akejsi finančnej pripravenosti partnerov na nadchádzajúcu svadbu či spoločný budúci život. Ženy predsa šperky milujú a inak to nie je ani v prípade tých zásnubných, veď tie znamenajú niečo oveľa viac ako obyčajný prsteň, ktorý si žena sama kúpi. Tento je darovaný z lásky a má znázorňovať aj niečo hlbšie, ako len materiálnu stránku muža.

Nezabúdajte však na najdôležitejší fakt, ktorý sa zásnubných prsteňov týka. Nech vyzerajú akokoľvek dobre, nech sedia k ich majiteľke bezchybne a nech sú dokonalými pokladmi na ženskej ruke, no ak nie sú darované z obrovskej a úprimnej lásky, ich cena a hodnota je menej ako nulová.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!