arganový olejŽena má v tom najzákladnejšom základe svojej ženskosti zakódovanú túžbu po kráse. Je to úplne prirodzené. A práve prirodzenú krásu svojej pleti a pokožky môže často krát dosiahnuť aj prirodzenými prostriedkami.

V prírode sa nachádza mnoho veľmi účinných a vzácnych rastlín a byliniek, ktoré majú skutočne skrášľujúci účinok. V posledných rokoch sa stále viac do popredia dostáva arganový olej.

Argánový olej sa získava z plodov arganového stromu, ktorý rastie v Maroku. Práve tam, už v dávnych časoch, objavili marocké ženy, ako dobre vplýva tento olej na ich pokožku, vlasy aj nechty. Postupne sa začal používať v kozmetike, ale aj ako lahôdka v studenej kuchyni. Má jemne orieškovú chuť, ktorá je veľmi zaujímavá.

Čistý 100% argánový olej je veľmi drahý, pretože na jeho výrobu je potreba takmer 30 kg argánových plodov. Avšak jeho účinky stoja za to. Berberské ženy už vtedy poznali jeho ochranné vlastnosti proti slnečnému žiareniu. Dokáže dobre ochrániť pokožku nielen pred slnkom, ale aj vetrom a chladom. Tým, že vysušenú pleť dobre hydratuje, dodáva jej mladistvý vzhľad. Argánový olej na pleť je výborný prostriedok na omladenie a regeneráciu.

Pred slnkom a nepriaznivým počasím si musíme chrániť aj vlasy. Argánový olej na vlasy obalí vlasové korienky a tým ich ochráni, dodá im lesk a zdravý vzhľad. Zároveň môžete zabudnúť na kondicionér, pretože dokáže skrotiť vaše vlasy, tak aby ste ich mohli ľahko upraviť.

Kde sa ešte dá použiť? Na nechty a ruky. Ak máte lámavé krehké nechty a suché ruky, stačí ich ponatierať olejom. Argánovy olej na nechty obsahuje potrebné látky na ich spevnenie.

Keďže obsahuje vitamín E a iné prospešné látky pre náš organizmus, ale neobsahuje syntetické látky alebo konzervanty, je vhodný aj na masáže bábätiek. Krásne zjemní detskú pokožku, hydratuje ju a vytvorí na nej ochrannú vrstvu, ktorá chráni detskú pleť pred vplyvmi okolia. Samozrejme, veľmi rady ho používajú aj budúce mamičky.

Tým, že je arganovy olej taký vzácny, aj cena oleja je vyššia. V porovnaní však s jeho účinkami, je to stále priaznivá investícia, ktorá sa vyplatí. V priemere zaplatíte za 100 ml oleja okolo 20 eur, ak sa jedná skutočne o čistý výťažok.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!