Spánok – nevyhnutná činnosť, ktorá zabezpečuje vývoj, rast a regeneráciu organizmu. Nabrať nové sily počas spánku, však nemusí byť pre každého automatické. Poruchy spánku sú nepríjemným ochorením, narúšajúce denné činnosti, ovplyvňujúce každodenný život.

Ak pozorujete, že sa už dlhšiu dobu, hneď ráno po prebudení z niekoľhodinového spánku, cítite unavená a bez energie, alebo sa počas noci viackrát zobudíte, večer neviete zaspať a ráno sa vám nechce vstávať, neodkladajte návštevu lekára…

Nedostatok spánku nie je choroba!

Nerobte zbytočne paniku, ak ste sa už niekoľko dní po sebe dobre nevyspali a večer nie a nie zaspať, aj napriek tomu, že ste unavená po celom, náročnom dni. Problémy so spánkom v sebe niekedy skrývajú, nie fyzický problém, ale psychický. Zmenili ste zamestnanie, ste permanentne v strese, už ani neviete, čo znamená slovo oddych a hádka s partnerom sa premenila na niekoľkodňovú tichú domácnosť? Niet sa čomu čudovať, že vás vaše problémy nenechávajú na pokoji, ani počas spánku. Zbavte sa raz a navždy nočnej mory zvanej zlý spánok!

7 jednoduchých rád, čo urobiť pre dobrý spánok:

  1. Aspoň dve hodiny pred spánkom nekonzumujte žiadne jedlo a necvičte silové cviky; povolené sú len meditačné, oddychové cviky.
  2. Choďte spať vždy v tú istú hodinu, pričom do postele sa vyberte najneskôr o 22:00 h.
  3. Spite pri otvorenom okne, alebo pred spánkom izbu, v ktorej budete spať, poriadne vyvetrajte.
  4. Na vankúš si nastriekajte zmes olivového oleja s vodou, ktorý možno kúpiť v obchodoch so zdravou výživou.
  5. Počas dňa dbajte na dostatok pohybu, dostatok oddychu a skúste eliminovať stres z vášho života.
  6. Pri probléme so zaspatím, vypite jednu šálku bylinkového čaju – z harmančeka, divého tymianu či levandule. Nevypite viac ako 1dcl čaju, inak by vám pokojný spánok, mohlo prerušiť nutkanie navštíviť toaletu.
  7. Ak neviete zaspať, nemyslite na to, ako zaspať, nerozmýšľajte ani o prežitom dni. Ponorte sa do svojich snov, predstavte si vašu ideálnu dovolenku. Nebojte sa zasnívať sa!

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!