Všetci milovníci zdravej stravy sú silnými osobnosťami a každý jeden deň je pre nich výzvou, pretože musia mať myseľ nastavenú a zameranú na získanie svojho cieľa, vedia, že porušenie svojich zásad im dodá párminútové potešenie, ale z dlhodobého hľadiska im uškodí a musia mať naozaj pevnú vôľu. Toto všetko sa dá zvládnuť za ideálnych podmienok, keď si môžete prichystať jedlo a zásobiť sa na deň tak, aby ste nehladovali a nesiahali po nezdravých, vysoko kalorických jedlách. Čo však v prípade, keď cestujete mimo domu a príprava jedla neprichádza do úvahy?

Minimum reštaurácií

Ľudia, ktorí si naozaj počítajú kalórie a makronutrienty, vedia, že jedenie v reštauráciách či kaviarňach môže zruinovať rozplánovanie dňa. Ak cestujete mimo domu a nemáte so sebou krabičky plné vyváženého jedla, snažte sa vyhýbať reštauráciám, kde si len veľmi ťažko viete odsledovať svoj kalorický príjem. Čo môže byť alternatívou sú podniky, ktoré vám informácie o zložení jedla ponúknu, prípadne vám pripravia jedlo podľa vašich predstáv.

Jedným z možných riešení môže byť nakupovanie potravín v obchode a sledovanie si denného príjmu tak bude omnoho jednoduchšie. Každý deň si môžete pripraviť desiatu so sebou, nepotrebujete na to ani vybavenú kuchyňu.

Pre všetkých, ktorým záleží na postave a sú nekompromisní v strave, je nemysliteľné porušovať svoje zásady na dovolenkách či pracovných cestách. Riešenie, ako sa udržať v normálne existuje, nie je však vždy jednoduché. Ale, na druhej strane, zdravá strava a získanie skvelej postavy nie je med lízať. Keby bol, každý by to robil. Nepoužívajte teda dovolenku ako svoju výhovorku, kedy si prestanete sledovať hodnoty jedla a doprajete si všetko, čo vám príde pod ruku.

Jedlo do lietadla

Vedeli ste, že na palubu lietadla si môžete zobrať jedlo? Tak to využite a zoberte si „macro-friendly“ snacky, ktoré vám dlhšie vydržia a nebudete hladovať počas ciest. Na prelet si môžete do lietadla taktiež zobrať ovocie či pripravené hotové jedlo (pozor však na tekuté jedlá).

Foto: pixabay.com